Компанія Toyota оснастить паливними елементами магазини

Компания Toyota оснастит топливными элементами магазины

У проекті будуть використані ті ж паливні елементи, що працюють в водородомобиле Mirai.

Як ми говорили, Toyota має намір наростити виробництво паливних елементів (ПЕ) в десять разів. Ефект масштабу має сприяти зниженню витрат. Легковика на водні вже є, автобуси теж, вилочні навантажувачі додані. Далі підуть розвізні вантажівки і… магазини крокової доступності. Про такому проекті заявила компанія.

Компания Toyota оснастит топливными элементами магазины

Водневі паливні елементи будуть задіяні не лише на транспорті, але і в стаціонарних областях як засіб покриття піків споживання або аварійне джерело при відключенні зовнішнього живлення, наприклад при землетрусах. Система управління енергоресурсами будівлі називається Building energy management system (BEMS).

Тойотовцы реалізують проект спільно з компанією ” Seven-Eleven Japan. За задумом партнерів, воднева енергетика стане допоміжним елементом, що сприяє стійкості енергомережі. Водень в цій схемі виступає як засіб зберігання енергії, видобутої на «зелених» електростанціях: у них же вироблення нерівномірна. Він же поставляється на заправки для машин і йде в паливні елементи, вбудовані, наприклад, маленькі магазини майбутнього, які японці мають намір почати будувати з осені 2019 року.

Компания Toyota оснастит топливными элементами магазины

В залежності від ситуації керуюча система BEMS може перерозподіляти потоки енергії між сонячними панелями, буфером і споживачами, підключаючи в разі необхідності і генерацію електрики з водню.

У цю картину логічно вписуються і двонаправлені зарядки для машин, здатні як заправляти їх батареї, так і отримувати енергію від них і віддавати в мережу. І тут ми знову стикаємося з ПЕ. Фірма Toyota розробила розвізний фургон на паливних елементах, що і товари в магазин принесе, і при необхідності поділитися з ним своєю енергією, підключившись до будівлі через таку колонку. Дві такі досвідчені машини вийдуть на роботу в Токіо навесні 2019-го.

Компания Toyota оснастит топливными элементами магазины

Тут же, біля магазину повинні стояти буферні акумулятори, набрані з списаних батарей старих гібридів і електрокарів. Праворуч: стаціонарний блок ТЕ Тойоти.

Материнський холдинг Seven-Eleven — Seven & I — поступово впроваджує у своїх мережах різні системи енергозбереження та має намір до 2030 року досягти 20-відсоткової частки поновлюваних джерел в енергоспоживанні магазинів, а викиди вуглекислого газу по всій ланцюжку поставок знизити на 27%. Установка стаціонарних паливних елементів і використання водневих розвізних вантажівок — один із шляхів досягнення мети.

Компания Toyota оснастит топливными элементами магазины

Вантажівка Small FC Truck знову ж використовує ТЕ від Mirai. Він перевозить до трьох тонн і може пройти 200 км на семи кілограмах водню в типовому для розвізний техніки режимі.

Та й легкові моделі на водні типу Mirai від подібних проектів виграють. Більше буде випускатися ПЕ — зменшиться їх вартість, потрібно більше водню, значить інтенсивніше буде розширюватися заправна інфраструктура. Приблизно про це ж говорив Водневий рада в минулому році, що, мовляв, воднева енергетика пошириться за межі автомобільного транспорту і в світі будуть зростати вироблення і споживання водню.