Компанія Jaguar повернеться до ідеї гіперкара на батареях

Компания Jaguar вернётся к идее гиперкара на батареях

Концепт Jaguar C-X75 не раз перекраивался. Його остання поява було в серіалі про Джеймса Бонда (фільм «Спектр» 2015 року). В кіно на «сімдесят п’ятому» ганяв кілер містер Хинкс. До речі, сім таких спеціально побудованих Ягуарів були задіяні в зйомках.

Новий етап розвитку електропривода може призвести до створення батарейного гіперкара Jaguar. На це в бесіді з кореспондентом журналу Motoring натякнув один з розробників кросовера I-Pace Дейв Шау. Першим наближенням до цієї теми був концепт Jaguar C-X75 2010 року. Адже в його ранньої версії колеса оберталися лише електромотори (чотири штуки по 197 л. с. кожен). Вони отримували струм від акумулятора, що заряджається при необхідності від двох мікротурбін.

Компания Jaguar вернётся к идее гиперкара на батареях

Модель I-Pace повинна залучити покупців не стільки потужністю (400 к. с.), скільки гнучким розподілом тяги по осях. На кожній є свій електромотор.

Модель C-X75 змінила начинку в 2012-м В тестовому прототипі працювали 507-сильна «четвірка» 1.6 з турбокомпресором і приводним нагнітачем і два електродвигуни. Комбінована віддача становила 900 «коней». Тепер у Ягуарі подумують про електричній схемі. «Подивіться, Rimac робить електричний гіперкар, McLaren працює над тим же, — сказав Шау, коментуючи розвиток марки. — Коли люди зрозуміють, що в електроприводі більше плюсів, ніж мінусів, чому б не розвинути ідею з гіперкаром?»