Компанія Ford почала тестування автоматичної доставки їжі

Компания Ford начала тестирование автоматической доставки еды

Сервіс організований спільно із службою доставки Postmates , а партнерами з боку ресторанів стали більше 70 компаній.

В рамках свого великого проекту з безпілотної доставки замовлень в Майамі і Майамі-Біч компанія Ford почала дослідну експлуатацію сервісу з транспортування страв з ресторанів і кафе. Для експерименту використовується переобладнаний вен Transit Connect, який отримав три замикаються шафки.

Компания Ford начала тестирование автоматической доставки еды

Один ізольований відсік розташований на борту, а два — ззаду, що дозволяє виконати три замовлення за рейс.

Компания Ford начала тестирование автоматической доставки еды

У кожному відсіку крім звичайної полиці є пара власників для склянок. По ідеї, машина може доставляти і дрібні посилки.

У цьому досвіді розробники зосередили зусилля не на вже більш-менш освоєному автономному русі (даними Коннектом на вулицях міста управляє випробувач), а на операціях відправки і прийому вантажу. Авторів цікавило, як автоматичний комплекс веде себе на першій та останній милі. При оформленні замовлення працівник ресторану отримує і цифровий код від одного з вантажних відсіків вена. Код потрібно ввести на екрані, розміщеному на борту машини. Тоді відкривається потрібний відсік, куди і поміщається їстівне.

Компания Ford начала тестирование автоматической доставки еды

По прибутті Форда до клієнту той отримує повідомлення через SMS і код доступу на свій стільниковий.

Важливо зрозуміти, як близько до будинку може під’їхати безпілотник, як довго він буде чекати людину — або навпаки. Цікаво, як швидко замовник розбереться з відкриттям вантажного відсіку (в цьому клієнту повинні допомогти звукові підказки і кольорові вогні на потрібній дверцятах). В ході експерименту фордовци також мають намір уточнити оптимальне число і розмір відсіків для вантажу в одному такому автономному автомобілі. Враховуватимуться і зауваження клієнтів.

Компания Ford начала тестирование автоматической доставки еды

Залишається ввести код і відкрити призначений тільки для тебе «шафка» в машині, забрати замовлення і побажати роботу щасливого шляху.

Хоча ця система запущена лише в пробну експлуатацію, будь-який житель Майамі вже може перевірити її в справі, замовляючи їжу в одному з місцевих ресторанчиків через Мережу. Розробники розраховують, що в остаточному вигляді такий сервіс запрацює до 2021 року, коли даний тестовий прототип і обернеться готовою моделлю розвізного безпілотника.