Компактвен Opel Zafira і хетч Astra GTC звільнені з лінійки

Компактвэн Opel Zafira и хэтч Astra GTC уволены из линейки

Рестайлінг 2016 року позбавив Зафиру приставки Tourer, але не поліпшив європейські продажі моделі. У 2017-му вони досягли рекордно низької позначки в 47 895 штук. Зазначимо, на початку нульових щорічно розкуповувалося понад 200 тисяч компакт-венів.

Виробництво «автобуса» Opel Zafira і «трьохдверного купе Astra GTC припинено. Представник марки Vauxhall повідомив виданню Autocar, що відставка обох моделей пояснюється зростаючою популярністю кросоверів. З версією GTC все давно зрозуміло, оскільки «теплий» хетчбек залишився за бортом п’ятого покоління Айстри ще в 2015 році. Догляд Зафіри теж сюрпризом не став, адже Мериву вже витіснив паркетник Crossland X.

Компактвэн Opel Zafira и хэтч Astra GTC уволены из линейки

У лінійці брендів Opel і Vauxhall залишився лише один компактвен — Combo. Він ідеально відповідає вимогам нового власника Опеля, групи PSA, так як являє собою перелицьований «каблучок» Citroen Berlingo.

Модель Zafira стоїть на конвеєрі аж з 1999 року (19 років) і перебуває в третьому поколінні. Компактвени останнім часом проводилися тільки в Німеччині, на заводах в Бохумі та Рюссельсхаймі. Кажуть, в запасах у дилерів ще багато машин. Коли вони закінчаться, німці запропонують сімейним покупцям поглянути на новий семимісний каблук Combo, який скоро надійде у продаж, а також на універсали Insignia Sports Tourer і Country Tourer.