Інтернет-гігант Baidu допоможе BMW з’єднувати будинку з машинами

Интернет-гигант Baidu поможет BMW соединять дома с машинами

В інформаційній зв’язку будинку і автомобіля може бути безліч застосувань. Різні команди і повідомлення можуть передаватися в обидві сторони.

Підрозділу BMW Connected і Baidu Internet of Vehicles на виставці CES Asia 2018 в Шанхаї анонсували угоду про кооперацію в області підключення автомобілів до будинків користувачів. Німці пояснюють: мова йде про віддалений доступ до декількох функцій машини безпосередньо з будинку за допомогою голосової системи, активованої кодовими словами. Так, можна буде вголос запросити дані про залишки палива, скласти план поїздки і намітити час виїзду, перевірити, замкнені чи двері легковика, і так далі.

Интернет-гигант Baidu поможет BMW соединять дома с машинами

Китайці зможуть запитувати «розумний динамік» Tmall Genie — коли варто виїхати з дому, щоб встигнути вчасно досягти наміченого пункту.

Це не перший крок у цьому напрямку. У квітні нинішнього року спільно з іншим партнером було оголошено про інтеграцію віддаленого управління BMW в домашній голосовий помічник Tmall Genie від Alibaba A. I. Labs. Китайським користувачам ці функції будуть доступні з кінця липня. А в Європі і США вже можна запитувати різні параметри BMW через подібні пристрої Amazon Alexa і Google Home.

Интернет-гигант Baidu поможет BMW соединять дома с машинами

У Китаї у сервісу BMW Connected більше функцій, ніж в Європі. Наприклад, можна віддалено записатися на техобслуговування, запросити дані про порушення ПДР, замовити преміальний сервіс в аеропорту, поповнити баланс на паливної карті, виконати ряд платежів.

Нагадаємо, що у сфері інтересів Baidu також знаходяться мультимедійні системи з елементами штучного інтелекту, розпізнаванням мови та особи, розвинені хмарні сервіси, безпілотники та безлюдна парковка. Тому взаємодія баварців з Baidu напевно розшириться. Легко передбачити зростання інтересу до теми «розумного будинку», тобто системою, яка дозволяє з центрального екрана автомобіля управляти різними функціями котеджу або квартири (охоронний комплекс, освітлення, опалення та кондиціонування, побутова техніка). У вигляді досвіду таке спілкування фірма BMW показувала ще в 2015 році, тоді в проекті їй допомагали Deutsche Telekom і Samsung.