Як вилікувати карієс

Як свідчить статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я, тільки п’ять відсотків населення земної кулі ніколи не стикалися з таким неприємним і підступним захворюванням, як карієс. Виникає захворювання в результаті зміни складу емалі зуба, що виражається в зниженні вмісту в ній мінеральних речовин. Цей процес викликається дією органічних кислот, що виділяються знаходяться в ротовій порожнині бактеріями. Серед усіх стоматологій Києва можна виділити стоматологічну клініку Люмі-Дент https://www.lumident.kiev.ua/ua. Ця стоматологія в Києві одна з найбільших та найпрофессійніших платних приватних стоматологій в Україні.

Серед причин виникнення захворювання також можна відзначити спадкову схильність, стан імунної системи організму, незбалансоване харчування. Вагітність також є фактором ризику, що підвищує ймовірність появи карієсу.

Розвиток карієсу починається з освіти плями на поверхні зуба, що свідчить про початок процесу демінералізації. Згодом поверхню плями стає шорсткою, підвищується чутливість зуба. Далі виникає і збільшується каріозна порожнина. Якщо не провести своєчасне лікування карієсу, ціна виявленої безпечності виявиться надмірно високою – процес руйнування перейде на більш глибокі тканини, що в кінцевому підсумку може призвести до втрати зуба.

Для того щоб запобігти виникненню захворювання, не слід нехтувати дотриманням правил гігієни ротової порожнини. Важливу роль в справі профілактики карієсу грає повноцінне харчування з достатнім вмістом мінералів. Необхідно також регулярно (не рідше разу на рік) відвідувати стоматолога, який проведе первинний огляд і зробить необхідні профілактичні дії або лікування, в разі необхідності такого.

Для попередження захворювань зубів лікар може провести ультразвукову чистку з покриттям стоматологічним лаком або гелем. Позитивний ефект для профілактики виникнення карієсу надає герметизація жувальних поверхонь задніх зубів, які важко піддаються чищенню через складний рельєф.

Чому не слід не відкладати з лікуванням карієсу
На початковій стадії захворювання лікування карієсу не вимагає механічного втручання. Лікар зробить професійну чистку і покриє зуби спеціальним розчином для відновлення мінералізації емалі. Якщо каріозна порожнина вже утворилася, знадобиться відповідна обробка. Спочатку лікар знеболить зуб, потім розкриє каріозну порожнину, виконає її чистку та підготовку, а потім зробить пломбування.

Найбільш підступним за течією і наслідків є карієс кореня зуба. Захворювання властиво пацієнтам старшої вікової групи, найчастіше виникає на тлі захворювань ясен. Симптомом захворювання є підвищена чутливість до зміни температур. Карієс кореня загрожує втратою всього зуба, тому вимагає негайного лікування. Для профілактики захворювання необхідно регулярно проводити процедуру видалення зубного каменю.