Хот-хетч Seat Leon Cupra втратив потужність через норми по викидах

Хот-хэтч Seat Leon Cupra потерял мощность из-за норм по выбросам

З вересня 2018-го всі нові автомобілі в Європі повинні бути сертифіковані по циклу WLTP.

Більш реалістичний всесвітній гармонізований цикл WLTP, який у зв’язці з перевіркою на дорозі RDE прийшов на зміну циклу NEDC, більш вимогливий до моторів в плані викидів. Це змусило виробників змінювати власні процедури перевірки, часом зупиняючи на виробництво. А в деяких випадках потрібно втрутитися і самі агрегати. Останній приклад: модель Seat Leon Cupra, чий дволітровий наддувний агрегат скоро втратить десять кінських сил задля більшої чистоти вихлопу. (Про зміну в моменті поки нічого не кажуть, зараз він дорівнює 380 Н•м.)

Хот-хэтч Seat Leon Cupra потерял мощность из-за норм по выбросам

У Британії, де модель Leon Cupra несе ще й індекс потужності (Leon Cupra 300), назва цієї «запальнички» зміниться на Leon Cupra 290.

Про цю коригування представник фірми розповів журналу Auto Express. Омологація за новими правилами зажадала змінити параметри очищення вихлопних газів і налаштування двигуна. Так що тепер замість 300 сил тут 290 (як було в 2015-му). Правда, віддача залежить від типу приводу: з переднім вона менше, а з повним — залишилася на рівні 300. На жаль, повний привід доступний тільки Купре-універсалу. Трьох – і п’ятидверний хетчбеки — журяться. Звичайно, для любителів хот-хетч іспанської марки залишається ще вибір у вигляді Купры R (310 сил з «механікою» або 300 з «роботом»). Але вона є лімітованою. Що стосується звичайних серійних хот-хетч, то повернення до повної потужності або навіть її зростання варто чекати лише від наступного покоління Леона, яке повинне з’явитися в 2019-му або 2020 році.