Група Volkswagen створить СП з випуску ультраемких батарей

Группа Volkswagen создаст СП по выпуску ультраёмких батарей

Концерн Volkswagen співпрацює зі стартапом QuantumScape з 2012 року, але тепер у цьому співробітництві зроблений новий важливий крок. (На фото: концептуальний електрокар Audi Aicon з твердотільними осередками, що забезпечили йому запас ходу в 800 км.)

Каліфорнійська корпорація QuantumScape (заснована в 2010-м) та група Volkswagen оголосили про створення спільного підприємства, завданням якого стане комерціалізація і масове виробництво так званих твердотільних батарей. Група VW також збільшить свою частку акцій в американській компанії, стане найбільшим акціонером і інвестує в неї $100 млн. В обмежених кількостях ми можемо побачити автомобілі з такими осередками досить швидко, адже концепти концерн VW вже будував, а ще тестував ці батареї в неавтомобильных сферах (на виробництві). Довгострокова мета СП: лінія для великосерійного випуску такого типу акумуляторів. Партнери повинні побудувати до 2025 року.

Группа Volkswagen создаст СП по выпуску ультраёмких батарей

Твердотільні осередки — не таке вже нове винахід. Ось тільки від досвідчених зразків або невеликих партій потрібно пройти довгий шлях до версій, ідеально адаптованим під автомобільне застосування, та ще налагодити їх серійний випуск за адекватними цінами.

Твердотільні батареї є підвидом літієвих і володіють великою ємністю на одиницю власної маси, а також швидко заряджаються. За оцінками Фольксвагена, хетчбек e-Golf з такими осередками міг би пробігати на одній зарядці 750 км замість нинішніх 300. У QuantumScape, яка є дітищем Стенфордського університету, — близько 200 патентів на обговорювану технологію, що, безумовно, є чудовою базою для подальшого прогресу. Інші фірми, провідні дослідні та дослідно-конструкторські роботи в цій області: Toyota, Bosch, Dyson, SF, Fisker і Lagonda.