Фірма Mercedes-Benz виставила на продаж копію першого автомобіля

Фирма Mercedes-Benz выставила на продажу копию первого автомобиля

Пробіг — нуль кілометрів, салон — шкіра, кондиціонера і АБС немає. Місцезнаходження — музей Mercedes-Benz. Ціна — за запитом.

Повна назва лота — Benz Patent Motorwagen Replika. Це точна і повністю функціональна репліка першого автомобіля з ДВЗ, побудованого Карлом Бенцом в 1885 році і запатентованого 29 січня 1886 року. Так, перші досвідчені вози з двигунами внутрішнього згоряння будувалися і до Бенца. Але його триколісна машина була першою використовувалася практично, першою комерційно доступною і першої запатентованої (назва патенту: «Автомобіль, що працює на бензині»). Тому вона вважається предком сучасного автомобіля, притому що електрокари і машини з паровими двигунами з’явилися раніше.

Фирма Mercedes-Benz выставила на продажу копию первого автомобиля

Перший чотиритактний ДВС Бенца з робочим об’ємом 954 см3 розвивав 0,9 к. с., приводив задні колеса через ремінну передачу і ланцюги і розганяв 265-кілограмовий апарат до 16 км/год, витрачаючи 10 л/100 км

Нині підрозділ All Time Stars дало любителям історії рідкісний шанс: ще можна встигнути купити одну з кількох реплік машини Бенца, побудованих самою фірмою Mercedes-Benz в 2001-2002 роках, конкретно цей екземпляр — у 2002-м. Природно, призначення автомобіля — предмет колекціонування та участь у виставках. Але чому б новоспеченому власникові не влаштувати рекламний пробіг-шоу по легендарному маршрутом від Мангейма до Пфорцхайма і назад?

Фирма Mercedes-Benz выставила на продажу копию первого автомобиля

Додамо, що більш пізній варіант вози (1887-1888 роки) отримав ДВС з збільшеними робочим об’ємом 1045-1990 см3) і потужністю (1,5–3 л. с.). Пізні версії змінили розташування циліндра (замість горизонтального воно стало вертикальним) і обзавівся зміненим механізмом газорозподілу, а також двома передачами (спочатку передача була всього одна, тобто взагалі не перемикалася). Але на цих знімках показана репліка саме з першою версією.

Такий вояж, сумарно пройшовши близько 200 км, здійснила в серпні 1888 року дружина Бенца — Берта — з двома синами-підлітками Ойгеном і Ріхардом. Сам Бенц до того влаштовував лише показові заїзди по Мангейму, намагаючись привернути увагу перехожих до свого винаходу. Берта довела, що автомобіль можна використовувати для справжніх подорожей. Вона надала імпульс і комерційної стороні автомобілізації (у 1888-му Карл почав продавати свої машини клієнтам).