Фірма Audi запустить програму літаючих таксі в Інгольштадті

Фирма Audi запустит программу летающих такси в Ингольштадте

Наземна складова — це двомісні модулі з п’ятим рівнем автономності. В небі систему підтримують безпілотники. Весь комплекс управляється штучним інтелектом.

Тимчасовий генеральний директор Audi Абрахам Шот, міністр транспорту Німеччини Андреас Шейер, міністр з цифровим питань Дороті Бер, технічний директор авіаційного гіганта Airbus Грація Виттадини і мер Інгольштадта Крістіан Лезель підписали угоду про наміри щодо запуску проекту Urban Air Mobility в Інгольштадті. Він передбачає створення єдиної автоматизованої системи мобільності в трьох вимірах. Проект є частиною ініціативи ЄС щодо розвитку «інтелектуальних міст».

Фирма Audi запустит программу летающих такси в Ингольштадте

І повітряна, і наземна частини системи працюють від акумуляторів. Програма будує маршрут змішаного типу (повітря/дорога) в залежності від ситуації. Точних термінів реалізації ідеї ще немає.

У березні минулого року студія Italdesign (дочірня компанія Audi) та Airbus представили проект повітряного таксі Pop.Up Next. Пасажирські капсули повинні переміщатися в двох середовищах за рахунок приєднання по черзі то до наземної безпілотної візка, то до автоматичного повітряному модулю. Той проект і партнери спробують втілити в металі. Зауважимо, думка про стикуванні автономних платформ та населених капсул не нова. Різноманітних літаючих автомобілів, які передбачають все ж зліт з аеродромів, теж в світі було побудовано чимало. Але схрестити ці ідеї в одній системі ще нікому не вдавалося. У Інгольштадта є шанс виявитися першим.

Бонус

Звичайні вертольоти, що перевозять заможних клієнтів між містом та аеропортом, теж можна вважати повітряним таксі. Але у світі йдуть розробки техніки, спеціально призначеної для такої ролі. Зокрема, в січні 2018 року фірма Airbus показала в дії повномасштабний прототип таксі-безпілотника з електричним приводом. По суті, це невеликий конвертоплан.

Фирма Audi запустит программу летающих такси в Ингольштадте

Цей апарат від Airbus названий Vahana («колісниця бога» на санскриті). У першому досвіді він автономно літав близько хвилини на висоті кількох метрів.

Фирма Audi запустит программу летающих такси в Ингольштадте

А у вересні 2017-го в Дубаї відбувся пробний запуск літаючого таксі під назвою Autonomous Air Taxi (AAT). Двомісний безпілотник з 18 роторами на електроприводі створила німецька компанія Volocopter. Заряду батарей вистачає на 30 хвилин польоту при швидкості 50 км/год, максимальна швидкість дорівнює 100 км/ч.

У травні 2018 року компанія Über представила проект повітряного таксі Über Air, який передбачається реалізувати в пробному вигляді через два роки.

Електричні апарати вертикального зльоту Über повинні стартувати з дахів хмарочосів. Ключовим питанням буде опрацювання безпеки. Після недавньої трагічної аварії з автономної машиною — болюча тема для Убера. У 2020 році плануються тести такої системи в Дубаї і Далласі, а в 2025-му повинна початися звичайна експлуатація. У проекті бере участь фірма Bell Helicopter, як нескладно здогадатися, відповідальна за сам апарат.