Електрокар Tesla Roadster здивує ракетними двигунами

Электрокар Tesla Roadster удивит ракетными движками

Цей малюнок підготовлений тюнером T Sportline після заяви Маска. До речі, T Sportline підносить себе як ” перше в світі тюнінг-ательє, що спеціалізується виключно на Теслах.

Перше квітня давно позаду, так що глава компанії Tesla цілком серйозний: у нової моделі Tesla Roadster з’явиться опція, натхненна діяльністю сестринської фірми SpaceX, а саме — ракетні прискорювачі. Правда, тут ви не побачите ні твердопаливних блоків, ні ракетних двигунів на рідкому паливі. Тим не менш, згідно твіти Ілона Маска, родстер можна буде оснащуватися десятьма маленькими прискорювачами.

Электрокар Tesla Roadster удивит ракетными движками

Нагадаємо, що навіть у базового родстера очікуються досить вражаючі параметри: виробник заявляє розгін з місця до 60 миль/год (97 км/ч) за 1,9 с і запас ходу на одній зарядці в 998 км

Тюнінг-ательє T Sportline розкриває деталі: мова про двигунах на стислому повітрі, подібних тим, що використовуються в ракетному моделюванні. Вони будуть розміщені по периметру автомобіля і при активації допоможуть йому прискорюватися, гальмувати або повертати. При звичайному русі невеликий електричний насос повинен закачувати повітря високого тиску в композитний балон, а при різких маневрах це повітря буде подаватися в ракетні сопла відповідного напряму (тяга тут не залежить від зчеплення з дорогою, що було б особливо корисно в разі реактивного гальмування). У якомусь сенсі таку конструкцію можна вважати пневматичним гібридом. Тільки замість пневмодвигуни, що обертає вал, тут використовується реактивна тяга, і головне завдання системи — не економія енергії, а поліпшення динаміки.