Чверть усього пластику в нових Volvo буде вторинної переробки

Четверть всего пластика в новых Volvo будет вторичной переработки

Цей особливий зразок XC60 створений для підтримки кампанії ООН по очищенню морів від пластику Clean Seas.

Шведи заявили: починаючи з 2025 року щонайменше 25% всіх пластикових компонентів в новеньких Volvo буде виконана з переробленого вторинної сировини. Цей крок стане частиною програми компанії по захисту навколишнього середовища поряд з електрифікацією модельного ряду, поетапним відмовою від дизелів і перекладом заводів на повністю «безуглеродное» виробництво.

Четверть всего пластика в новых Volvo будет вторичной переработки

Всесвітній автомобіль року з 407-сильною гібридною силовою установкою T8 практично не відрізняється від конвеєрного, але багато його полімерні деталі і матеріали обробки замінені на аналоги, отримані шляхом переробки вторсировини.

Щоб показати приблизно, як це буде, шведи створили спеціальний Volvo XC60. У його салоні тунель виготовлений з оброблених волокон занедбаних рибальських мереж і канатів. Термопластик від старих пляшок застосований в килимках і сидіннях. Ще тут задіяні перероблені колишні у вживанні бавовняні вироби, а шумоізоляція під капотом отримана з старих крісел Volvo.

Четверть всего пластика в новых Volvo будет вторичной переработки

Нинішній XC60 (на фото) — не перший приклад такого роду. Так, в спеціальній серії V90 Cross Country Volvo Ocean Race деякі частини інтер’єру були створені з перероблених рибальських мереж, піднятих з дна океану.

Паркетник XC60 з елементами салону з вторсировини був показаний в рамках «океанського саміту», організованого в Гетеборзі під час зупинки там вітрильної регати Volvo Ocean Race. Шведи часто використовували цю знамениту навколосвітку для пропаганди дбайливого ставлення до природи. А тепер вони закликали постачальників і партнерів підтримати ініціативу з переробкою викинутого пластику. Адже його знадобиться чимало.

Бонус

Четверть всего пластика в новых Volvo будет вторичной переработки

Після 20 років проведення подорожі її співвласники — Volvo Cars Volvo Group — вирішили передати права на гонку фірмі Atlant Ocean Racing Spain S. L, афілійованої з деякими з нинішніх менеджерів регати. Переставши бути власником змагання, Volvo Cars, однак, продовжить виступати в ролі його спонсора. Наступна регата намічена на 2021-2022 роки.