Bosch не вірить в смерть дизельних двигунів

Bosch не верит в смерть дизельных двигателей

У дизельних двигунів є майбутнє, незважаючи на загальноєвропейську цькування агрегатів, що працюють на важкому паливі. Так вважають у компанії Bosch, інженери якої знайшли рішення, яке дозволяє мінімізувати шкідливі викиди NOx (оксиди азоту) до надзвичайно низького рівня – не більше 13 мг/км. Це лише 10% від тієї норми, яка допустима в Європі до 2020 року.

Щоб домогтися настільки низьких показників треба було об’єднати технологію уприскування палива, систему управління потоками повітря і інтелектуальну систему управління температурою згоряння. При цьому нова технологія не вимагає установки додаткових компонентів, які могли б призвести до подорожчання двигуна.

Bosch не верит в смерть дизельных двигателей

На сьогоднішній день існує два чинники, які перешкоджають зниження викидів оксидів азоту в автомобілях з дизельними двигунами. Перше – це стиль водіння. Розроблене Bosch технологічне рішення є по своїй суті ефективну систему управління потоками повітря в двигуні. Для динамічної їзди необхідно забезпечити настільки ж динамічну рециркуляцію відпрацьованих газів. Цього можна досягти за рахунок використання оптимізованого турбонаддува, який володіє більш високою швидкістю реакції порівняно з традиційними турбокомпресорами. За рахунок поєднання рециркуляції вихлопних газів з високим і низьким тиском система управління повітряними потоками стає ще більш гнучкою. Це означає, що агресивна їзда не призведе до збільшення викидів.

Другим, не менш важливим фактором, є вплив температури. Для забезпечення оптимальної нейтралізації оксидів азоту температура вихлопних газів повинна бути вище 200 градусів Цельсія. У міських умовах автомобілі часто не встигають як слід прогрітися, тому Bosch використовує інтелектуальну систему управління температурою. Ця система в активному режимі здійснює регулювання температури вихлопних газів, завдяки чому вихлопна система залишається досить розігрітому стані, щоб працювати в стабільному діапазоні температур, за рахунок чого забезпечується низький рівень викидів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ В автомобілях з’явиться аналог Siri – Casey

Bosch не верит в смерть дизельных двигателей

У Bosch кажуть, що їх нова дизельна технологія вже зацікавила деяких виробників, імена яких поки не розголошуються з міркувань комерційної таємниці.

25 років успіху в Україні

До речі, Bosch вже чверть століття з успіхом працює і в Україні, тобто відзначає цього року свій 25-річний ювілей. У 2017 році компанія зареєструвала загальний обсяг продажів в країні, рівний 74 млн. євро, що на 5% перевищує рівень 2016 року.

Bosch не верит в смерть дизельных двигателей

Майже всі напрями бізнесу Bosch в Україні продемонстрували зростання в 2017 році. Особливо високі показники розвитку показав бізнес-сектор «Рішення для Мобільності» (Mobility Solutions). Підрозділ «Автомобільні запчастини та Обладнання» (Automotive Aftermarket) закінчив 2017 рік з новим історичним показником темпу зростання: обсяг продажів виріс на 18% в євро в порівнянні з попереднім роком. Зараз приблизно 4000 станцій технічного обслуговування в Україні беруть участь у програмі лояльності Bosch eXtra. Мережа Bosch Авто Сервіс залишається найбільшою незалежною мережею станцій технічного обслуговування автомобілів в Україні. Зараз вона включає 104 станції, що представляють концепції Bosch у сфері Сервісу: 88 станцій − Bosch Авто Сервіс (Bosch Car Service) і 16 станцій − Bosch Дизель Сервіс (Bosch Diesel Service). У 2017 році понад 500 фахівців пройшли тренінг в навчальному центрі компанії по автомобільних запчастин та устаткування.