Безпілотник ШАТЛ встане на конвеєр ” КамАЗа до 2022 року

Беспилотник ШАТЛ встанет на конвейер КамАЗа к 2022 году

Дизайн екстер’єру, створений в інституті НАМИ, сильно змінився. У машини нове обличчя, з боків зникли глухі сріблясті панелі. Обладнання на даху стала помітнішою.

Про проект «Шатл» у нас є докладна розповідь. На вчорашній презентації в Казані розробники повідомили про своє 12-місному электробусе нові подробиці. Нарешті-то озвучений запас ходу — скромні 120 км. Максимальна швидкість зросла в чотири рази — 110 км/год. Заодно з’ясувалося, що безпілотник отримав заводський індекс КамАЗ-1221, а назва ШАТЛ — це акронім від «широко адаптивної транспортної логістики». Серійне виробництво моделі повинно розпочатися 2021-2022 році. До того моменту оформиться законодавча база, підтягнуться замовники.

Демонстрація в Казані пройшла на спеціально підготовленому закритій ділянці довжиною 650 м. Охочі покататися відстоювали чергу, підписували документ «ризики беру на себе» і потім терпіли задуху в салоні машини, яка рухалася зі швидкістю пішохода.

До проекту приєдналася компанія «Мегафон», яка взяла на себе високошвидкісний зв’язок стандарту 5G і розгорнула її на тестовому ділянці. Разом з тим керівництво КамАЗа заявило, що ШАТЛ — «лише одна з унікальних моделей безпілотної техніки». Йдуть роботи над автономними вантажівками і, зокрема, кар’єрними самоскидами. Ну а электробус, ймовірно, знайде перше застосування в аеропорту Набережних Човнів, де буде підвозити пасажирів до літака бізнес-класу.