З європейських каталогів зник базовий Volkswagen Golf GTI

Из европейских каталогов исчез базовый Volkswagen Golf GTI

Добавка Performance, крім іншого, означає розгін хот-хетча з нуля до сотні за 6,2 с замість 6,4 (з «роботом»).

У німецькому конфігураторі компанії Volkswagen більше не можна вибрати простий Golf GTI, там залишився тільки форсований Golf GTI Performance. За інформацією видання Autoevolution, це рішення обумовлено оптимізацією лінійки на догоду екологічним нормам. Очікується посилення правил перевірки на токсичність. Німці почали оснащення бензинових моделей фільтрами твердих часток. Скорочення кількості версій моторів, ймовірно, тут на руку. Заодно можна хоч якось зменшити розрив по потужності до молодого корейського конкурента.

Из европейских каталогов исчез базовый Volkswagen Golf GTI

Ми завітали не тільки в німецький конфігуратор, але і перевірили аналогічні сторінки на британській і французькій сайтах Фольксвагена. Дійсно, «просто GTI» там більше немає. Із спортсменів представлені тільки Performance, ну і, звичайно, повнопривідна «эрка».

Звичайно, вимушений вибір виконання Performance замість початкового Гольфу GTI означає більш продуктивну «турбочетверку» 2.0 (245 л. с. і 370 Н•м замість базових 230 л. с. і 350 Н•м), посилені гальма з великим діаметром гальмівних дисків і передній диференціал з електронним блокуванням. Але і платити доведеться більше: від 32 950 євро за версію з шестиступінчастою «механікою» і 34 975 за варіант з семиступінчастим «роботом». (Мова про тридверках, за п’ятидверний кузов береться доплата в 900 євро.) Початковий 230-сильний GTI коштував у Німеччині трохи вище 30 000 євро.

Из европейских каталогов исчез базовый Volkswagen Golf GTI

Нагадаємо, що хот-хетч GTI в поточному (сьомому) поколінні Гольфу починав взагалі з 220 «конячок», а 230 л. с. отримав під час рестайлінгу 2016 року. Тоді ж варіант GTI Performance (на фото) наростив віддачу з 230 л. с. до 245.

Заміна простого «джи-ти-а» модифікацією Performance в якості точки входу в сімейство Гольфу GTI може бути пов’язана і з підготовкою до серії 290-сильного хетчбека Volkswagen Golf GTI TCR (його чекаємо на конвеєрі до кінця року). Взагалі-то, компанія вже щосили тестує Golf нового покоління (хоча і в оболонці старого). Але поки його не представили, інженери не перестають щось міняти в Гольфі нинішньому. Модифікація TCR, орієнтована на трек, — це один полюс всього асортименту Гольфів, а на протилежному, ультраэкономичном, зовсім недавно з’явився такий диво-звір, як «микрогибрид».