Синій «Бумер»

Рявкнув при запуску, форсований мотор хрипко засопів на холостих і залоскотав у салоні микровибрациями. Попереду замаячив виїзд з питлейна, і вузьке крісло разом з пухким ободом М-керма відразу вкрилися сверблячкою від шорсткого асфальту, по колісним аркам лунко загупали камінчики. Ну, зараз почнеться! З гучним, атмосферного дзвінким ревом стрілка тахометра лягає на позначку 7000 оборотів, і я тут же впираюся в бампер впередиидущей BMW M2. Чому все навколо тепер здається таким повільним? Тому що у мене синдром, який називається «Ем-п’ять».

Взагалі-то ми вже їздили на новому поколінні BMW M5, отримав свій власний індекс F90. Тоді Міші Цимбалу пощастило трохи промчати по треку Ешторіл і навіть провести експрес-порівняння з «ем-п’ятими» минулих років. На всякий випадок, якщо ви не в курсі, — баварський суперседан став практично гіпер-, так як отримав 600 сил потужності і повний привід, попутно змінивши «робот» класичний «автомат», і при цьому став швидше аж ніяк не тільки на прямій.

Ну, а тепер що? Скільки можна тестувати ці іграшки для мажорів?

Тепер M5 добрався до Росії, все 147 машин, відведених нам в цьому році розкуплені, включаючи два десятки дорогих First Edition за 9 мільйонів, і з цього приводу в BMW вирішили влаштувати трек-день на повній конфігурації сочинського автодрому, не стримуючи темп занудними інструкторами, і, що особливо цінно, привезли туди не тільки «п’ятірки», але і молодші «емки». Раніше на гоночній трасі між ними була якщо не прірва, то вже точно помітна дистанція, а як йде справа зараз?

Синий «Бумер»

Наші західні колеги вже встигли зіштовхнути M5 в драг-битві з головним суперником, Мерседесом-E63 AMG S потужністю 612 сил. Майбутні власники нової зарядженої «п’ятірки» можуть не турбуватися — з «ешкой» вона йде ніздря в ніздрю, а якщо лінь тренувати реакцію для стартів зі світлофора, то до ваших послуг 625-сильна спецверсія M5 Competition, яка швидше звичайної в розгоні до сотні на 0.1 секунди (3.3), а до двохсот — на 0.3 (10.8). Або тюнінг.

Синий «Бумер»

Синий «Бумер»

Синий «Бумер»

Синий «Бумер»

Синий «Бумер»

Синий «Бумер»

Синий «Бумер»

Синий «Бумер»

За словами технарів, у примхливої турбованою «вісімки» S63, що отримала індекс B44T4, модифіковані поршні і турбокомпресори, вдосконалені системи упорскування, охолодження і мастила. Сподіваюся, цей мотор став надійнішим, так що, дивись, відбувати тепер не третього, а тільки четвертого власнику. Ну, а поки розпечені турбіни, теснящиеся в розвалі блоку, не розплавили моторний відсік, M5 в руках Крістіана Гебхарда, тест-пілота видання Sport Auto, проїхала Нордшляйфе за 7:38,92 — в одній секунді з Панамерой Turbo і Ferrari 458 Italia, і аж на 16 секунд швидше попереднього покоління.

Синий «Бумер»

Синий «Бумер»

Після сидінь в M2 і M4 розкішний ківш «ем-п’ятої» — як трон після кухонних табуретки. Тільки на такому контрасті розумієш, який насправді крок вперед зробив інтер’єр нової «п’ятірки», і як далека ця «емка» від своїх молодших сестер в плані комфорту. Ніяких вібрацій і сторонніх шумів, навіть могутній мотор — і той на холостих майже непомітний.

На джойстику трансмісії з’явилася кнопка «паркінгу», але Drive по M-традиції включається рухом вправо, а не на себе. «Автомат» ZF виконав історичну несправедливість і нарешті зробив ураганний седан повноцінним бізнес-класом, з яким приємно розділити будні, адже раніше M5 F10 з «роботом» не починала рух, якщо просто відпустити гальма, і вимагала звички в «пробках». А тепер — плавний старт, і порівняно з зудять молодшими «эмками», відчуття таке, ніби питлейн закутали килимовою доріжкою. Натискаю червону гаштеку «M2» на кермі, вся мехатроніка «емки» переводиться в режим Sport Plus. Поїхали!

Синий «Бумер»

Майже не задираючи носа і піднімаючи густу хмару пилу, M5 вистрілює до першого повороту Сочинського автодрому. Всього за пару днів морди хижі «емок» отпескоструило тут так, ніби вони кілька разів доїхали від Москви до Сочі і назад. Божевільний розгін, приправлений ударними перемиканнями «автомата», що проходить в незвичній тиші. Мотор S63 приглушено бурчить, але після нього трилітрові «шістки» молодших «емок» лише голосно ревуть і не їдуть, принаймні тут, на довгому треку з безліччю повільних поворотів, після яких важливо швидко набрати швидкість.

Втрачається навіть 450-сильне купе M4 з пакетом Competition, але найбільше, звичайно, страждає М2 з її цивільним двигуном N55. Здається, що тяги на низах немає взагалі, а «робот» не бажає вчасно опускатися на потрібну мені передачу. «Автомат» M5 при цьому навіть не натякає, що треба взятися за підрульові пелюстки. Перше коло і динаміка F90 здається космічної: велика «емка» зжирає маленькі на розгонах, але входиш в азарт — і хочеться ще більше. Хоча б звуку!

Синий «Бумер»

Швидкий правий вигин на старт-фінішній прямій M5 проїжджає немов бенкинг на овалі — ти буквально всім тілом відчуваєш, як машина бореться з відцентровою силою. Маленьким «эмкам» в цьому місці, звичайно, легше, але вони неминуче повільніше в кінці прямика. На проекційному дисплеї з’являється цифра «240», і я б’ю по педалі гальма.

Спортивні колодки M Performance, заздалегідь встановлені організаторами, хапають чавунні ротори, і M5 гасить швидкість з мінімальними курсовими відхиленнями. Зайві 300-350 кг щодо M2 M4 і знову грають проти неї, доводиться гальмувати раніше, але уповільнення що треба, і від кола до кола його інтенсивність не падає. Більше того, M5 набагато стабільніше короткобазных сестер, якщо починати гальмування на дузі. А ось хто дійсно обдурив закони фізики — це ті, хто налаштовував «Ем-п’ятою» шасі!

Синий «Бумер»

Ви просто не чекаєте від M5 правильних трекових емоцій і якихось одкровень. Так, потужний седан, так, на хороших шинах, а що толку від цього з такою масою? Але перший же поворот керма переверне вашу свідомість. Справа не у відсутності кренів і навіть не в «прозорому» электроусилителе, а в тому, наскільки легкою та юркою відчувається машина з величезним двигуном на носі, і як ефективно вона змушує ці шини працювати.

Не треба мучитися, щоб змусити її повернути, можна не заморочуватися зі швидкістю на вході, тому що передок не впирається і не ковзає. По-моєму, молодші «емки» навіть суворіше до водія, ніж ця — як на вході, так і на виході. А тут сів — і помчав! Ні, серйозно, нещодавно мені було так само легко їхати на другому Renault Megane RS. Якщо порівнювати з чимось близьким по потужності, то настільки ж дружнім і зрозумілим відчувається… Porsche 911 Turbo.

Синий «Бумер»

У знаменитому лівому «тягуне» Сочинського автодрому від масляного голодування полягло чимало гоночних моторів, а M5 коло за колом їде тут 160 км/ч, майже не відстаючи від M4. Само собою, М2 на гвинтову підвіску KW відчувається ще більш чіпкою, але до чого ж їй не вистачає потужності… Трохи прикриваю газ у швидкому повороті, і великий седан, трохи подкручиваясь навколо своєї осі, плавно зісковзує назовні.

Балансувати великий «Ем-п’ятою» в такому стані — справжній трековий кайф! Відмінне шасі! По суті програш молодшим «эмкам» тільки в масі. А якщо хочеться вичавити з M5 всі соки, потрібно один раз натиснути кнопку відключення системи стабілізації і включити режим MDM, він же M Dynamic Mode. В ньому повний привід працює з явним задньопривідним акцентом, електронний нашийник послаблює свою настирливу хватку на виходах, і тоді M5 не проти вильнути хвостом. Азартно, але ефективно.

Синий «Бумер»

Не сперечаюся, будь в Сочі більше швидкісних поворотів і всіляких швидких «эсок», M5 довелося важче, але в будь-якому випадку результат роботи інженерів вражає. Дорослий повнопривідний седан масою під дві тонни не загубився на треку на тлі заточених під нього двохдверок, нехай і опинився тут, швидше за все, в перший і останній раз. Напевно, набагато частіше власники M5 будуть користуватися задньопривідним дрифт-режимом, який вдалося спробувати на майданчику прямо в Сочинському паддоку. Пара клацань джойстиком «Ай-Драйву» — і M5 готова знищити широченні задні покришки. Тяги — море, управляти їй зручно, так що смажити чорні пончики на асфальті не складніше, ніж дрифтить взимку на дідовій «шістці».

Синий «Бумер»

Хвилювання були марними. Ні повний привід, ні класичний «автомат» анітрохи не зіпсували характер «Ем-п’ятою», а зробили його більш гнучким та універсальним. При цьому можливості шасі підібралися до фундаментальних моделей спортивного відділення BMW, сімейства M3/M4. І якщо молодші «емки» вважати фундаментом, то над ними тепер варто гідна вершина. m

Докладні технічні характеристики

BMW M5 F90
Тип двигуна Бензиновий, V8-бітурбо
Робочий об’єм, см3 4395
Макс. потужність, л. с./об/хв 600/5600-6700
Макс. момент, Нм/об/хв 750/1800-5600
Тип приводу повний що підключається
Коробка передач автоматична, восьмиступінчастою
Передня підвіска пружинна, на подвійних поперечних важелях
Задня підвіска пружинна, багатоважільна
Габарити (ДхШхВ), мм 4965х1903х1473
Колісна база, мм 2982
Дорожній просвіт, мм 132
Споряджена маса, кг 1855
Розгін 0-100 км/ч, з 3,4
Макс. швидкість, км/год 305*
Витрата палива (комб.), л/100 км 10,5
Ціна, руб. від 6 700 000
* з опцією M driver’s Package