На ринок надійшла бездротова зарядка для гібридів BMW

На рынок поступила беспроводная зарядка для гибридов BMW

Система дебютувала на п’ятій серії, але ми не сумніваємося, що пізніше вона буде пристосована і до інших моделей.

Індукційні зарядні пристрої для електромобілів (або заряджаються гібридів) багато років займається ряд автовиробників спільно з промисловими партнерами. В минулому році фірма BMW анонсувала бездротовий килимок» для гібридної «п’ятірки». Тепер баварці оголосили про ринковий запуску цієї опції для седана 530e iPerformance під назвою BMW Wireless Charging. Німці кажуть, що перед нами перше подібне рішення «з заводу» (пристрою від сторонніх виробників з’являлися і раніше).

На рынок поступила беспроводная зарядка для гибридов BMW

Набір Wireless Charging складається з двох пластин (GroundPad і CarPad), закріплених на землі і під днищем автомобіля. Потужність «повітряного» зарядника дорівнює 3,2 кВт, а ККД передачі енергії становить близько 85%.

Повний заряд бензоэлектрической «п’ятірки» з новою системою забезпечується за 3,5 години. Нагадаємо, що номінально такий седан здатний пройти 50 км без запуску ДВЗ. І якщо десь біля офісу є зарядна станція, а вдома такий ось «килимок», власник теоретично може їздити тижнями на роботу, не витрачаючи бензин або витрачаючи його в невеликих кількостях. Всі компоненти системи захищені від дощу і снігу, «килимок» спокійно переживає наїзд колеса. Вживане тут поле, за запевненням BMW, не поширюється далі шасі машини. До того ж передбачено моніторинг пластини: при появі на ній сторонніх предметів вона вимикається.

На рынок поступила беспроводная зарядка для гибридов BMW

Автомобіль зв’язується з «килимком» по каналу Wi-Fi для уточнення положення і запуску зарядки. На екрані відображається взаємне розташування пластини і седана, а ще вказується оптимальна точка. Процес йде нормально навіть при відхиленні машини від центру до семи сантиметрів у поздовжньому напрямку і до 14 см у поперечному.

Ця новація є частиною зусиль BMW з розвитку зручних і швидких зарядок, як приватних, так і громадських. До 2025 року в портфелі групи має бути 12 електромобілів, створених на базі бензинових моделей (наприклад Mini) і оригінальних типу BMW iNext. Нагадаємо, що серед баварських батарейних легковиків з’являться такі різні автомобілі, як кросовер iX3 і компакт BMW i1. Заради розвитку електрифікованої лінійки поряд з іншими завданнями (типу автономного руху) баварці будують цілу мережу дослідницьких центрів за межами Німеччини (останній з них відкрився нещодавно в Китаї).