На моделях KIA з’явиться помірна дизель-електрична система

На моделях KIA появится умеренная дизель-электрическая система

Розробники не вказали, який з дизелів поєднали з електричної добавкою. Зараз у розпорядженні Спортейджа агрегати 1.7 2.0 CRDi. Але ми вважаємо, тут з’явиться більш свіжий мотор на солярці, з об’ємом 1,6 л.

Компанія Kia заявила, що в нинішньому році почне впровадження помірної гібридної системи EcoDynamics+ на основі дизельного двигуна. Вона включає в себе стартер-генератор MHSG (Mild-Hybrid Starter-Generator) з ремінним приводом і 48-вольтну літієво-іонну батарею, а також блок управління, який розраховує найкращі режими роботи, і конвертер для сполучення з 12-вольтової мережею. Таке доповнення до дизелю корейці зазнали ще в 2014 році на Оптимі T-Hybrid. Але то був експеримент. У серії EcoDynamics+ першим приміряє кросовер Kia Sportage. Як раз до кінця року він переживе оновлення. В 2019-му аналогічна силова установка з’явиться у сімействі Kia Ceed.

На моделях KIA появится умеренная дизель-электрическая система

Основні компоненти EcoDynamics+. Ємність тягового акумулятора дорівнює 0,46 кВт•год, а потужність MHSG в режимі двигуна — 10 кВт (13,6 л. с.). При гальмуванні він перетворюється на генератор, що заряджає батарею. Він же відповідає за зупинку і запуск ДВС в русі (розширена функція start/stop).

Розробники системи EcoDynamics+ говорять, що в поєднанні з «механікою» і селективним нейтралізатором SCR вона забезпечує зниження викидів вуглекислого газу на чотири відсотки в новому циклі WLTP і до семи відсотків циклу NEDC. Пізніше KIA адаптує цей пристрій і до бензинових агрегатів. Воно сумісне як з «механікою», так і з автоматичними трансмісіями — і з передньо-, і з задньопривідними платформами. До речі, помірні гібридні установки (Mild Hybrid), в яких маленький і недорогий мотор-генератор допомагає ДВЗ при розгоні, найчастіше створюються саме на базі бензинових ДВЗ. А такі «помічники», спарені з дизелями, — рідкість. Притому що повновагі дизель-електричні силові агрегати давно освоєні в серії поруч фірм.