Lotus Exige 410 Sport отримав деталі від версії 430 Cup

Lotus Exige 410 Sport получил детали от версии 430 Cup

В передніх крилах немає прорізів (на відміну від версії 430 Cup), вирівнюючих різницю тиску в колісних арках і поліпшують притискну силу на високій швидкості. Та й єдиний склоочисник традиційно лежить, а не виставлений вертикально.

Помічали, як складно орієнтуватися в модельному ряді фірми McLaren? А як інакше, коли у автомобілів схожий дизайн, у них майже однакові салони та технічні характеристики? І по тій же стежці давно йде Lotus. Особливо це стосується моделі Exige, у якій крім базових є різні модифікації, що позначаються додатковими словами у назві та числовими індексами. Остання новинка ― Lotus Exige 410 Sport. І якщо від початкової моделі Exige 350 Sport «чотириста десятий» ще якось відрізняється зовні, то від двохдверки Exige 430 Cup майже немає.

Lotus Exige 410 Sport получил детали от версии 430 Cup

У британського спорткара встановлені двоважільна підвіска «по колу», електрокерована блокування диференціала й полегшена літієво-іонна батарея.

Але це не дивно. По суті Exige 410 Sport є менш хардкорного версією «кубкової» машини. У нової моделі встановлені менш видатний вуглепластиковий спліттер в передньому бампері і менш високу антикрило зігнутої форми з композитного матеріалу. Начебто невеликі зміни, але притискна сила на максимальній швидкості у версії 410 Sport складає 150 кг, що на півцентнера менше, ніж у 430 Cup. А ще «чотириста десятий» можна замовити у вигляді родстера, чого не можна зробити у випадку з «чотириста тридцятим».

Lotus Exige 410 Sport получил детали от версии 430 Cup

Exige 410 Sport комплектується системою стабілізації з чотирма преднастройками (Drive, Sport, Race і Off) і шестирежимным трекшн-контролем, калібрування якого водій змінює обертовим коліщатком. Обробка підлоги килимом ― допоснащение.

Зате в обох спорткарів однакові алюмінієві дифузори з углеволоконным обрамленням, зроблені з такого ж матеріалу центральні частині кришки багажника, панелі, накриває двигун, даху (опціонально). Підвіска з регульованими амортизаторами Nitron в комплекті з пружинами тієї ж фірми і настроювані стабілізатори поперечної стійкості Eibach спереду і ззаду повністю перекочували на Exige 410 Sport. Як і гальма з чотирьохпоршневими супортами AP Racing і вентильованими складовими дисками діаметром 332 мм на передній осі.

Lotus Exige 410 Sport получил детали от версии 430 Cup

Опціонально доступна повністю титанова випускна система, яка легше стандартного аналога на 10 кг. Ковпаки задніх ліхтарів зроблені з полікарбонату.

Двигун, встановлений в межах бази, такий же, як у купе Evora GT410 Sport. Це тойотовский V6 об’ємом 3,5 л, доповнений приводним нагнітачем Edelbrock. Правда, віддача трохи знижена ― 416 к. с. і 420 Н•м замість 436 та 440 в самого потужного Эксиджа. До того ж 410 Sport трохи важче донора ― споряджена маса становить 1108 кг проти 1093. У результаті час прискорення до 100 км/год збільшилося з 3,3 до 3,5, хоча максимальна швидкість, як і раніше досягає 290 км/ч. Шестиступінчаста «механіка» з полегшеним маховиком і 240-міліметровим зчепленням ― загальна у виконань 410 Sport і 430 Cup.

Lotus Exige 410 Sport получил детали от версии 430 Cup

У багаторежимних амортизаторів можна налаштовувати зусилля при стисненні на високій і низькій швидкостях і відбою. У стандартній комплектації ковані колеса взуті в полуслики Michelin Pilot Sport Cup 2 розмірністю 215/45 ZR17 спереду і 285/30 ZR18 ззаду.

У базовій комплектації немає ні кондиціонера, ні радіо, ні круїз-контролю. Навіть за шумоізоляцію потрібно доплачувати. Справжній Lotus! Спочатку є спортивні крісла з вуглепластиковим підставою, комбінована обробка шкірою і штучною замшею на сидіннях, передній панелі і дверях, паркувальні сонари ззаду. Для просунутих користувачів у списку опцій є система пожежогасіння, вимикач маси, каркас безпеки, кермо без подушки безпеки і чотирьохточкові ремені.