Легкові та вантажні Volvo навчилися спілкування між собою

Легковые и грузовые Volvo обучились общению между собой

Фірми Volvo Cars Volvo Trucks хоча і мають спільні корені, давно належать різним власникам: Volvo Cars — китайської Geely, а Volvo Trucks — шведської Volvo Group (або AB Volvo). Тим цікавіше приклад тісної кооперації.

Компанії Volvo Cars Volvo Trucks з’єднають свої хмарні сервіси для безперервного обміну даними між автомобілями в реальному часі (такий зв’язок називають С2С або V2V). І легковика і вантажівки Volvo в майбутньому будуть повідомляти в Мережу, наприклад, якщо зупинилися з аварійкою (при цьому вся передана інформація — анонимизированная, тобто відстежити по ній конкретну машину не можна).

Легковые и грузовые Volvo обучились общению между собой

Про автомобілі, вставшем посеред траси, водії інших Volvo дізнаються заздалегідь, ще до повороту, обмежує пряму видимість, або перед тунелем. Це один з кроків до більшої безпеки, адже гальмувати можна завчасно.

Вже в цьому році обрані вантажівки Volvo будуть ділитися даними з легковими Volvo, обладнаними системою Hazard Light Alert (мережеве попередження про аварійці), з 2016-го вона є стандартом на машинах 60-й та 90-ї серій, плюс на паркетниках XC40, що продаються в Швеції і Норвегії.

Легковые и грузовые Volvo обучились общению между собой

В майбутньому точно таким же чином може працювати автоматичне попередження наступних машин про слизькій дорозі або в тумані.

Додавання в загальну мережу вантажних машин розширить площу охоплення системи та збільшить шанси водіїв вчасно розпізнати небезпеку. Крім різних ситуацій, в яких взаємодія легковиків і вантажівок може принести користь, принцип V2V, як вже демонструвала фірма Volvo, можна поширити і на велосипедистів.