Кросовер Audi e-tron першим у світі отримає віртуальні дзеркала

Кроссовер Audi e-tron первым в мире получит виртуальные зеркала

Віртуальні дзеркала заднього виду скорочують габаритну ширину моделі на 15 см, знижують аеродинамічний опір і шуми.

Відразу пояснимо заголовок: камери замість зовнішніх дзеркал (не в додаток до звичайних, а самостійні) дуже часто зустрічаються на концепт-карах. Можна згадати мелкосерийную модель під назвою Volkswagen XL1, випущену накладом 250 примірників, теж з камерами. На масові автомобілі ніхто ще такі «дзеркала» не ставив. Німці запевняють: першим виявиться електричний паркетник Audi e-tron. У «і-трону» за замовчуванням зовнішні дзеркала — класичні, але у вигляді опції їх можна буде замінити «камерними».

Кроссовер Audi e-tron первым в мире получит виртуальные зеркала

Прем’єра серійного електрокара пройде в серпні на Брюссельському автосалоні.

Законодавці в ряді країн (починаючи з Японії) або вже дозволили камери-дзеркала на серійних автомобілях, або готуються до подібного кроку. Виходить, слідом за Audi ми напевно побачимо хвилю таких моделей. Камери виводять зображення на дисплеї типу OLED (з органічними світлодіодами), розташовані між дверима і передньою панеллю. Через систему MMI налаштування камер можна змінювати, виходячи з умов (режими «Шосе», «Поворот» і «Парковка»).

Кроссовер Audi e-tron первым в мире получит виртуальные зеркала

Запас ходу розробники обіцяють «понад 400 км в циклі WLTP». На шосе можна пройти і 500. Саме на трасі хороша аеродинаміка грає «на руку», але і в інших режимах від неї є толк. Без аеродинамічних хитрощів пробіг WLTP був би нижче на 35 км, повідомляє виробник.

Віртуальні дзеркала допомогли знизити коефіцієнт опору повітрю до 0,28. Для кросовера це феноменальний показник. У найсучасніших моделей він дорівнює 0,3-0,35 і лише в рідкісних випадках нижче (тобто краще): 0,29 у Ягуара I-Pace і 0,24 у Тесли Model X (обидва, що характерно, — електрокари). Дякувати за подібний результат можна і продуману форму кузова «і-трону», і безліч непомітних, але важливих деталей. Наприклад, практично плоске днище, прикрите панелями спереду, в центрі (тут міцна захист батареї) і ззаду. В місцях кріплення панелей є невеликі виїмки, додатково знижують опір. До того ж на швидкості вище 120 км/год адаптивна пневмопідвіска опускає кузов на 26 мм, що теж сприяє обтічності.

Кроссовер Audi e-tron первым в мире получит виртуальные зеркала

За гратами радіатора розташовані дві керовані електронікою заслінки, які можуть відкриватися і закриватися незалежно один від одного, оптимізуючи потрапляння повітря всередину в залежності від потреб силової електроніки і електромоторів в охолодженні.

Повітрозабірники в передньому бампері і повітроводи за ними підводять потік до колісним аркам таким чином, щоб знижувати завихрення. Навіть колісні диски були опрацьовані з точки зору аеродинаміки. Німці подумали і про таку дрібницю, як написи на боковинах штатних шин (їх розмірність 255/55 R19). Букви виконані не опуклими, а відмітинами. Самі шини — з дуже низьким опором коченню. І це ще один внесок у загальну економію енергії.