Компанія Jaguar працює над загадковою версією седана XE

Компания Jaguar работает над загадочной версией седана XE

Самий продуктивний масовий седан XE зараз — це версія S з мотором V6 3.0.

Рекордний Jaguar XE SV Project 8, найшвидший на Нордшляйфе дорожній седан (7:21.23), звичайно, вражає. Нагадаємо, на ньому встановлений компресорний мотор V8 5.0 з віддачею 600 л. с. і 700 Н•м. Але тираж такий лімітованої моделі складає всього 300 штук, і коштує вона 150 тисяч фунтів. А між нею і трилітровим бензиновим XE S (380 к. с., 450 Н•м) зяє величезний пробіл. Сюди так і проситься не настільки радикальна, як Project 8, набагато більш доступна восьмицилиндровая модель. Схоже, така може з’явитися вже в нинішньому році.

Компания Jaguar работает над загадочной версией седана XE

У червні почнеться ручне складання товарних зразків Project 8. А голова відділення SVO Джон Едвардс підтвердив, що наступний Project 9 точно відбудеться, але не сказав, який автомобіль послужить базою. Ходять чутки про Ягуарі I-Pace. Сам Едвардс, до речі, влітку покине компанію.

Компания Jaguar работает над загадочной версией седана XE

Останнє поповнення в асортименті Ягуара XE зветься XE 300 Sport. На жаль, від спорту тут тільки зовнішній антураж. А мотор цілком прозаїчний: бензиновий на два літри з віддачею в 300 сил і 400 Н•м (можна вибрати привід — задній або повний).

У березні цього року менеджер SVO Дункан Сміт в інтерв’ю журналу Car and Driver розповів, що фірма не має наміру з моделлю Jaguar XE битися з «эмками» і AMG. Стало бути, шанси на появу версії XE SVR — мінімальні. Але було б дуже дивним не звернути уваги на таку нішу. І ось днями користувач Youtube Carspotter Jeroen відобразив поблизу Нюрбургринга незвичайний прототип, виглядав як седан XE S у камуфляжній плівки. Звучала ця машина не як серійна. До того ж технічне оновлення модель XE пережила зовсім недавно, в минулому році. Це змушує думати, що версія XE SVR все ж може бути побудована. Вона могла б отримати п’ятилітрову компресорну «вісімку» з віддачею приблизно в 550-575 «конячок», або все ж V6, але помітно форсований.