Компанія Honda побудує доступний електрокар на базі Фіта

Компания Honda построит доступный электрокар на базе Фита

У нинішнього Фіта є електрифікована версія, але це гібрид (на фото). Чистий електрокар ще попереду.

Фірма Honda вирішила вдатися до допомоги китайського виробника тягових батарей Contemporary Amperex Technology (CATL), щоб побудувати помірну по вартості електричну версію субкомпакту Fit/Jazz з пристойним запасом ходу на одній зарядці. За даними видання insideEVs, посилається на японські ЗМІ, номінальний пробіг повинен досягати 300 км, а ціна машини в Японії складе всього два мільйони ієн (за поточним курсом це 1,13 млн рублів або $18 300). Для порівняння, п’ятидверка Nissan Leaf з запасом ходу в 400 км (цикл JC08) стоїть на своїй батьківщині від 3 150 360 ієн, правда, Leaf значно більше за розмірами.

Компания Honda построит доступный электрокар на базе Фита

Хетчбек Fit EV минулого покоління мав електромотором потужністю 92 кВт (125 к. с.) і батареєю зі скромним об’ємом всього лише в 20 кВт•год. Однак за рахунок хорошого ККД всієї установки і низької маси він міг пробігати 132 км на дуже вимогливому до витраті енергії змішаному циклі американського агентства EPA.

У Хонди вже був досвід перетворення Фіта (попереднього покоління) в електромобіль. Він випускався в 2012-2014 роках обмеженою серією і віддавався в лізинг (невелика партія розійшлася в Японії і ще 1,1 тисячі в США). Тепер Фіту EV належить стати масовим, та ще й глобальним електрокаром. Запланований тираж у 100 000 машин в рік. Правда, в серію такий хетчбек потрапить лише у 2020-м. А до нього, як і було обіцяно, у Хонди з’являться дві нові серійні електричні моделі. Це батарейний кросовер Honda Everus EV, розроблений спеціально для Китаю (вихід на ринок в кінці 2018-го), і конвеєрний варіант концепту Honda Urban EV (2019 рік).