Фірма Nissan запропонувала британцям сонячні електростанції

Фирма Nissan предложила британцам солнечные электростанции

За оцінкою розробників, середньостатистична британська сім’я, яка живе в окремому будинку і споживає 4500 кВт•год на рік, з новою системою зможе не тільки заряджати електрокар (наприклад, Nissan Leaf), але і скоротить рахунки за електрику на 66%.

Противники електрокарів нерідко говорять про нестачу електроенергії для них. Але у прихильників є щонайменше один цікавий відповідь: сонячні батареї на даху приватного котеджу. Від них можна днем заряджати стаціонарний накопичувач, а вночі зібраної енергією висвітлювати будинок і заряджати електромобіль. Причому іноді таке рішення «під ключ» пропонує сам автовиробник. Наприклад, фірма Nissan. В кінці минулого року вона запустила подібну схему в Японії, а тепер продукт під назвою Nissan Solar Energy з’явився на ринку Британії.

Фирма Nissan предложила британцам солнечные электростанции

Набір Nissan Solar Energy є повністю інтегрованим: тут передбачено комплект сонячних панелей, буферна батарея xStorage Home і система управління домашньою енергією, що дозволяє регулювати і відслідковувати потоки електрики від сонячних батарей в буфер до споживачів у будинку, а також до електромобілю.

Мінімальний набір коштує 3881 фунт стерлінгів (324 800 рублів) і передбачає монтаж на дах шести сонячних панелей. До речі, їх кількість і модель можна вибрати. Пікова потужність (в сонячний полудень) однієї панелі коливається від 275 до 320 Вт, причому на панелі дається гарантія до 25 років і заявлений 40-річний термін їх служби. Далі можна за бажанням наростити продуктивність цієї персональної станції, так і свої можливості по збереженню енергії.

Фирма Nissan предложила британцам солнечные электростанции

Домашній буфер використовує літієві клітинки, ідентичні тим, що застосовуються в електрокарі. На нього дається гарантія до десяти років (залежить від ряду умов).

Додамо, що система для японських покупців в цілому ідентична, але там застосована інша система оплати: людина буде віддавати гроші тільки за вироблену цими панелями електрика, причому за пільговим тарифом, а саму електростанцію йому поставлять безкоштовно. Всі ці набори є кроком до більш тісної інтеграції електрокарів і домашніх енергосистем, і не тільки домашніх. Адже зв’язок з машиною може бути двобічної: тягову батарею можна заряджати, і використовувати як аварійне джерело живлення, а ще як буфер для згладжування навантажень в місцевих електромережах. На останній функції можна навіть заробляти.