Електрокар Mercedes-Benz eSprinter пішов по стопах eVito

Электрокар Mercedes-Benz eSprinter пошёл по стопам eVito

В Європі можна буде зробити замовлення через декілька місяців, а перші екземпляри надійдуть до покупців у другій половині 2019-го.

Про прийдешній вихід розвізного фургона Mercedes-Benz eSprinter німці говорили ще в лютому, під час презентації звичайного Спринтера нового покоління. А зараз фірма Daimler оприлюднила технічні характеристики. Як і передбачалося, Спринтеру з приставкою «е» дістався той же електродвигун, що стоїть на меншому побратимі по імені eVito: віддача 84 кВт (114 к. с.) і 300 Н•м. Тяговий акумулятор Спринтера можна вибрати з двох версій — на 41 кВт•год, як у eVito, і на 55 кВт•год.

Электрокар Mercedes-Benz eSprinter пошёл по стопам eVito

Повна маса дорівнює 3,5 т, обсяг вантажного відсіку — 10,5 м3, довжина — 5932 мм, колісна база — 3924 мм. Для нас такий комтранс не цілком профільний, але ця модель красномовно підтверджує тенденцію до електрифікації в самих різних сегментах ринку, тому не розповісти про неї було не можна.

Оскільки eSprinter крупніше, ніж eVito, то навіть з батареєю на 55 кВт•год номінальний запас ходу у нього становить ті ж 150 км. Компанія уточнює: цей шлях можна подолати навіть з повним навантаженням і в холодну пору року. При кращих умовах можливий і більший показник. Паспортний пробіг на зарядці у молодшого виконання Спринтера (з батареєю на 41 кВт•год) дорівнює всього 115 км. Зате такий варіант володіє більшою вантажопідйомністю — 1040 кг проти 900 кг. При всіх варіантах є дві установки по максималці: економічні 80 км/год при експлуатації в місті і повні 120 км/год, якщо передбачаються поїздки по магістралях.

Электрокар Mercedes-Benz eSprinter пошёл по стопам eVito

Деякі комерційні користувачі не можуть вирішити, чи настав час для переходу на фургони-електромобілі. Для них відділення Mercedes Benz Vans створило безкоштовне мобільний додаток eVAN Ready. Воно записує всі поїздки клієнта, аналізує і зіставляє їх з параметрами моделей eVito і eSprinter.

Від настінного зарядника змінного струму потужністю 7,2 кВт молодша батарея наповниться за шість годин, а старша — за вісім. Якщо ж підключити eSprinter до «колонці» постійного струму, то в обох його модифікації можна отримати 80-відсотковий заряд за 45 хвилин. Німці також нагадали, що слідом за е-Спринтером виведуть на ринок і електричний Mercedes-Benz eCitan. Враховуючи багаторічний випуск брата-близнюка Renault Kangoo Z. E., це давно напрошувалося. У серію eCitan надійде, як і eSprinter, в 2019-м.