Дизельний універсал Skoda Superb перетворився на броньовик

Дизельный универсал Skoda Superb превратился в броневик

Бронеавтомобіль Skoda Superb розроблявся на замовлення чеського автовиробника. Тому його продажами будуть займатися офіційні дилери. На машину поширюється заводська трирічна гарантія.

Mercedes, Audi, BMW, Jaguar, Range Rover… Ми звикли, що броньовані автомобілі носять логотипи преміум-брендів. І ціни на них відповідні. Наприклад, Mercedes-Maybach S600 Guard коштує від 470 тисяч євро, а Range Rover Sentinel і Audi A8 L Security ― від 400 тисяч. Але бувають чотириколісні броньовики і народними під марками. Шість років тому компанії Hyundai, Stoof-International Germany і Армортех-Моторс Груп створили Hyundai Equus Limousine Security. А ще далі пішли у Великобританії. Місцева фірма перетворила у фортецю звичайний універсал Skoda Superb останнього покоління.

Дизельный универсал Skoda Superb превратился в броневик

Компанія Skoda і стороння англійська фірма корпіли над проектом три роки, а споруда готового до продажу універсалу займає чотири тижні. За чутками, 190-сильний дизель може розігнати броньовик до 193 км/год проти 228 у стандартної версії.

Більш того, англійці взяли за основу машину з 190-сильним дволітровим турбодизелем і шестиступінчастою «механікою». Яка саме компанія займалася бронюванням Суперба, не повідомляється, але відомо, що автомобіль захищений від пострілів з великокаліберного вогнепальної зброї та вибухів гранат по британському стандарту PAS 300. Під звичними зовнішніми панелями ховаються листи зі сталі гарячої формування і елементи з композитних матеріалів, а замість звичайних стекол встановлено броньовані, що видно з широкою чорною окантовці.

Дизельный универсал Skoda Superb превратился в броневик

Пульт керування звуковим і світловим шоу знаходиться біля підніжжя центральній консолі. Також за замовчуванням машина оснащується мультимедійною системою з дисплеєм восьмидюймовим, GPS і підтримкою Apple CarPlay і Android Auto.

Інженери адаптували пружини, амортизатори і гальма збільшення споряджену масу універсалу. П’ятидверка обзавелася і спеціальними непрокалываемыми шинами з пластиковими вставками, сиреною і прихованими за гратами радіатора проблисковими маячками. Поки броньовик Skoda Superb буде продаватися лише у Великобританії. Ціна ― від 118 688 фунтів стерлінгів. Це помітно дешевше традиційних бронемашин від преміум-брендів, але дорожче базового універсала Superb аж у п’ять разів. Чи краще купити 450-сильний Porsche 911 GTS за 95 тисяч фунтів і спробувати відірватися від переслідувачів?

Історія

Дизельный универсал Skoda Superb превратился в броневик

Серед власників автомобіля значилися президент Чехословаччини Клемент Готвальд, міністр закордонних справ Румунії Ганна Паукером і генеральний секретар Центрального комітету Комуністичної партії Китаю Мао Цзедун.

Універсал Superb ― перший заводський броньовик в новітній історії Шкоди. Але подібний автомобіль у чеської фірми був ще в середині ХХ століття ― седан VOS. Назва розшифровується як Vládní Osobní Speciál, що в перекладі з чеської означає «урядовий персональний спеціальний». Броньована машина довжиною 5,7 м і масою понад чотирьох тонн була недоступна звичайним людям. VOS оснащувався 120-сильною «шісткою» 5.2 від вантажівки Praga, яка розганяла седан до 80 км/год. Седан випускався в Млада-Болеславі з 1949 по 1952 рік. В залежності від виконання товщина броні становила 5 або 10 мм.