Дводверки Aston Martin V12 Vantage V600 підуть до колекціонерів

Двухдверки Aston Martin V12 Vantage V600 уйдут к коллекционерам

Всього британці випустять 14 купе і родстеров Aston Martin V12 Vantage V600 ― по сім машин з кожним типом кузова. Постачання автомобілів клієнтам почнуться в третьому кварталі цього року, але ціни не названі.

Aston Martin вже весь у клопотах, пов’язаних з моделлю Vantage нового покоління. Машину показали ще в листопаді минулого року. Британці налагодили виробництво на підприємстві в Гейдоне і провели міжнародну ездовую презентацію для журналістів. А з другого кварталу 2018-го почалися поставки живих автомобілів клієнтам. І все ж колишній Vantage ніяк не піде на спокій. Стандартні модифікації вже не роблять, але ексклюзивні версії від придворного ательє Q by Aston Martin продовжують виходити. На цей раз англійці підготували купе і родстер V12 Vantage V600.

Двухдверки Aston Martin V12 Vantage V600 уйдут к коллекционерам

Про безкомпромісний характер моделі говорить розширена обробка салону вуглеволокном, з якого зроблені вставки на центральній консолі і тунелі, дверні панелі і каркас оригінальних спортивних сидінь. Також в обробці застосовуються алюміній, алькантара і пластмаса.

Індекс V600 ― відсилання в минуле. На кінець 1990-х, коли Aston Martin запропонував покупцям один з найбільш потужних суперкарів того часу ― купе V8 Vantage V600. М’язистий двотонний монстр оснащений мотором V8 5.3 із приводним нагнітачем, а потужність сягала 600 «британських» сил (в метричних це 608 л. с.). Але у сучасного V600 встановлений атмосферний двигун V12 5.9, з якого зняли ті ж 600 «коней». Такий же двигун стоїть на купе GT12, у якого ще і 625 Н•м. Тяга у «шестисотого» йде на задні колеса виключно через семиступінчасту ручну коробку передач з перевернутим механізмом перемикання.

Двухдверки Aston Martin V12 Vantage V600 уйдут к коллекционерам

Від колишніх двохдверок Vantage новинка відрізняється формою і текстурою решітки радіатора і капотом з V-подібною виштамповкою. Ковані алюмінієві колеса кріпляться по-гоночному однією гайкою. Шини ― полуслік Michelin.

Як і в інших спорткарів Vantage, в основі модифікації V600 спочиває просторова алюмінієва конструкція, однак зовні вона повністю накрита вуглепластиковим панелями. Спереду і ззаду у Астона двоважільна підвіска з электронноуправляемыми амортизаторами, у яких є три режими роботи (Normal, Sport і Track). Задня вісь доповнено диференціалом, а «по колу» встановлені углеродокерамические гальма Brembo з шестипоршневими моноблоками спереду.

Історія

Двухдверки Aston Martin V12 Vantage V600 уйдут к коллекционерам

Купе спорядженої масою 1996 кг оснащувалося п’ятиступінчастою «механікою» або ZF крайслеровским чотирьохдіапазонним «автоматом» TorqueFlite. Всього було зроблено 56 таких автомобілів, кожен коштував понад 230 тисяч фунтів стерлінгів.

Aston Martin V8 Vantage V600, що випускався з 1998-го по 2000 рік, був по суті більш злий версією V8 купе Virage. Мотор V8 5.3 «шестисотого» оснащувався двома приводними нагнітачами Eaton, покращеною системою охолодження і оптимізованим випуском. Віддача агрегату досягала 608 сил і 813 ньютон-метрів, а розгін до 97 км/ч займав 3,9 с (максимальна швидкість ― 325 кмгод). В оснащення входили більш жорсткі пружини Eibach і амортизатори Koni, потовщені стабілізатори поперечної стійкості. На передній осі ставили шестипоршневі супорти AP Racing з перфорованими дисками.