Дорожній хетч Volkswagen Golf GTI TCR дебютує в Австрії

Дорожный хэтч Volkswagen Golf GTI TCR дебютирует в Австрии

Дорожній варіант Гольфу з індексом TCR навіть зовні виглядає куди скромніше чисто кільцевого побратима, та й мотор тут слабший. І все ж модель обіцяє бути цікавою.

Дев’ятого травня на берегах озера Вертер-Зе відкриється традиційний фестиваль GTI, на якому будуть показані різні моделі і концепти групи Volkswagen. А однією з важливих прем’єр стане серійний хот-хетч Golf GTI TCR — дорожня варіація чемпіонської гоночної моделі з точно такою ж назвою (на ній завойовано два титули в особистому заліку TCR International Series в 2016 і 2017-му, плюс цілий ряд перемог у національних чемпіонатах).

Дорожный хэтч Volkswagen Golf GTI TCR дебютирует в Австрии

Історія Гольфу GTI почалася в 1976 році зі 110-сильного хетчбека. До теперішнього моменту по світу розійшлося понад 2,2 млн машин з таким індексом.

Передньопривідна модель забезпечена дволітрової «турбочетверкой», що видає 290 л. с. при 5000-6800 об/хв і 370 Н•м, доступних вже з 1600 об/хв (для порівняння, у хетча GTI TCR в гоночній специфікації 350 «конячок» і 420 Н•м). Тяга на колеса йде через семиступінчастий «робот» DSG і передній диференціал з блокуванням. Німці повідомляють, що в даний момент це найшвидший Golf GTI (очевидно, лімітований GTI Clubsport S свою кар’єру вже завершив). Адже за замовчуванням максималка на Гольфі GTI TCR обмежена електронікою на рівні 250 км/год, але за доплату лимитатор можна зняти, і тоді вийде 264 км/ч.

Дорожный хэтч Volkswagen Golf GTI TCR дебютирует в Австрии

Поки не оприлюднені ні ціна спеціального видання, ні те, чи буде обмежений тираж.

На ринок дорожній Volkswagen Golf GTI TCR вийде до кінця нинішнього року. Звичайно, він не буде самим «гарячим» серійним Гольфом. Тут першість за 310-сильної повнопривідної модифікації Golf R Performance, розвиваючої 267 км/год і набирає сотню за 4,6 с. Додамо, що німці деякий час працювали над 420-сильним варіантом «еркі» на базі нинішнього покоління Гольфу. Але зовсім не факт, що такий автомобіль запустять у виробництво. Адже вже в 2019-му повинен дебютувати базовий Golf восьмого покоління, і весь цикл розвитку його сімейства почнеться спочатку.