У Mitsubishi випробували підживлення офісної будівлі від гібрида

В Mitsubishi испытали подпитку офисного здания от гибрида

Нагадаємо, що кросовер Outlander PHEV при останньому оновленні наростив ємність тягової батареї з 12 кВт•год до 13,8. Це ще не показник чистих електрокарів, але все ж чимало, в тому числі і для застосування в якості буфера.

Компанії Hitachi Europe, Mitsubishi Motors і Engie представили перший дослідний проект з’єднання офісної будівлі з заряджати від мережі гібридом. Ключем до нього стала двонаправлена зарядна система V2X від Hitachi. По суті, це еволюція давно відомих систем типу V2H (Vehicle to Home), що дозволяють живити від електрокарів або гібридів котедж. На цей раз реципієнтом стало офісна будівля фірми Engie в голландському Зандаме.

В Mitsubishi испытали подпитку офисного здания от гибрида

У зарядки V2X є чотири різних режими з’єднання машини і будівлі, що дозволяють додавати енергосистеми потужності або компенсувати відсутні кіловат-години. В перспективі цей комплекс може бути з’єднаний і з зовнішньої електричної мережею (принцип V2G).

Фірма Engie розробила розумне будівля, здатне задіяти тягову батарею автомобіля (в даному прикладі — гібридного Аутлендера) як проміжний буфер для накопичення надлишків енергії в години спаду споживання та їх подальшого використання. При цьому отримана система зв’язку машина-будівля (V2B) вміє збирати батареї автомобіля електрику від сонячних панелей або інших відновлюваних джерел енергії (скажімо, вітрових генераторів). Надалі розвиток таких систем допоможе зробити будівлі «вуглецево-нейтральними», а їх масштабування призведе до створення розумних енергомереж (офісних, районних, міських), оптимальним чином перерозподіляють енергію між машинами і будівлями.