Шоу-кар Luxgen AI запропонував відмовитися від панелі приладів

Шоу-кар Luxgen AI предложил отказаться от панели приборов

Без вікон, без дверей і, ймовірно, без коліс. Не кажучи вже про силовій установці, якій теж явно немає. Мається на увазі, що це інноваційний кокпіт електромобіля майбутнього.

Тайванська компанія Luxgen нині переживає не кращі часи. Якщо в 2015 році їй вдалося продати в Китаї більше 60 000 автомобілів, а в 2015-му — 40 500 штук, то результат 2017-го склав лише 17 859 машин. В арсеналі бренду є сім моделей. Три з них — кросовери U5, U6 і U7. «П’ятірка» в тріо найсвіжіша, їй присвячена левова частка телереклами. Однак більше нічого нового Luxgen не обіцяє, і на Пекінському автосалоні фірма представила неходовий макет AI. Його головна фішка — відсутність приладової панелі.

Шоу-кар Luxgen AI предложил отказаться от панели приборов

У Тесли Model 3 теж немає прибирання, а вся інформація виводиться на центральний дисплей. Але Luxgen розпорядився інакше. Тут дані «візуальної системи допомоги водієві» ARD проектуються на лобове скло в прямокутнику 120×60 мм (фото праворуч).

Шоу-кар Luxgen AI предложил отказаться от панели приборов

Словосполучення «ширяюча дах» у Лаксджине витлумачили по-своєму. Все, що утримує жорсткий верх ззаду, — це центральний стовпець, підсвічений червоним.

Автори концепту виділили в ньому шість перспективних напрямів: AI (штучний інтелект), AR (збагачена реальність), ADAS (системи допомоги водієві), Safe (безпека), Space (корисний простір) і Minimalism. Якась частина інновацій повинна бути впроваджена на серійних автомобілях в кінці цього року.