Серійний електрокар BMW iX3 вийде на ринок у 2021 році

Серийный электрокар BMW iX3 выйдет на рынок в 2021 году

Замість фірмових ніздрів з’явилися окуляри з блакитний оправою, що буде відмінною рисою всіх i-машин в майбутньому. Однією з виробничих майданчиків для BMW iX3 стане спільне підприємство BMW Brilliance Automotive в Шеньяні.

Електрифікацією своїх моделей компанія BMW щільно зайнялася майже десять років тому. У вересні 2009-го на Франкфуртському автосалоні німці разом представили два бензоелектричні автомобіля сімейства ActiveHybrid ― BMW X6 і BMW сьомої серії. У підсумку розвиток в цій галузі призвело спеців BMW до створення окремого i-бренду. Під ним вже випускають досить популярний електрокар BMW i3, який за 2013-2017 рік знайшов майже 100 тисяч покупців в США і Європі. Також є спортивний гібрид i8 у вигляді купе і родстера. А на підході ― седан i5 і электрокроссовер iX3. Останній вже дебютував, але поки в якості концепт-кара.

Серийный электрокар BMW iX3 выйдет на рынок в 2021 году

Модель BMW iX3 ― частина глобальної стратегії концерну Number One > Next, в рамках якої до 2025 року в модельному ряду BMW має бути 25 гібридів і 12 електрокарів.

Як вже ясно з назви, новинка являє собою електричну версію BMW X3. Кузов з зовнішніми панелями, лінія скління і оптика повністю запозичені у донора, але майбутній електрокар отримає оригінальні здвоєні «ніздрі», інші бампери і легкосплавні колеса. Однак під знайомим кузовом ховається серйозно модернізована модульна платформа. За словами німців, в майбутньому вони будуть використовувати такі гнучкі архітектури для швидкого створення моделей з різними типами силових установок і приводу.

Серийный электрокар BMW iX3 выйдет на рынок в 2021 году

Акумулятори можна буде зарядити повністю за півгодини, використовуючи 150-кіловатний термінал швидкої зарядки. Лючок в правому передньому крилі приховує роз’єм для шнура.

Що ж стосується концепту BMW iX3, то у нього перероблене шасі і встановлений новий задній підрамник. Електрична установка п’ятого покоління відрізняється компактністю ― електромотор, трансмісія і силова електроніка знаходяться в одному блоці. Потужність концепт-кара перевищує 200 кВт (272 к. с.), а на повній зарядці iX3 повинен подолати не менше 400 км (по циклу WLTP). При цьому ємність високовольтної літій-іонної батареї досягає 70 кВт•год. Серійний електрокар надійде в продаж через три роки. До того часу звичайний «ікс-третій» вже переживе оновлення.