Особливий седан Jaguar XJ50 прикрасив ювілей моделі

Особый седан Jaguar XJ50 украсил юбилей модели

У Британії стартова ціна ювілейної машини дорівнює 74 280 фунтів. Російський цінник буде оголошено пізніше.

Модель Jaguar XJ з’явилася в 1968 році. З нагоди півстолітнього ювілею британці вивели на ринок видання Jaguar XJ50. Його можна буде замовити як зі стандартною, так і з довгою колісною базою, з парою моторів на вибір: трилітровими бензиновим (340 к. с.) або дизельним (300 л. с.) агрегатами.

Особый седан Jaguar XJ50 украсил юбилей модели

Передній і задній бампери — як у комплектації Autobiography, а ще Ягуара XJ50 подарували нові 20-дюймові колісні диски Venom.

Особый седан Jaguar XJ50 украсил юбилей модели

Салон порадує покупця ромбовидної прострочуванням на сидіннях, витисненими логотипами Jaguar на підголівниках і XJ50 на центральному підлокітнику.

Від звичайних побратимів XJ50 відрізняється колесами, чорної гратами радіатора, оформленням салону і, звичайно, ювілейними шильдиками як зовні, так і всередині. Колір кузова можна вибрати з чотирьох варіантів: Fuji White, Santorini Black, Loire Blue і Rosello Red. До кінця нинішнього року така версія «ікс-джея» з’явиться і в Росії.

Особый седан Jaguar XJ50 украсил юбилей модели

Накладки на пороги з написом XJ50, пам’ятна табличка на передній панелі доповнюють картину, поряд зі світлими металевими накладками на педалі і анодованими підрульовими пелюстками.

В історії Jaguar XJ відзначився кількома яскравими моментами. Так, у 1972 році британці поставили на модель першого покоління серії 1 дванадцятициліндровий мотор 5.3 (нагадаємо, що стартував XJ з рядними «шістками» 2.8 і 4.2). Ця версія XJ12 ще кілька наступних років залишалася першим і єдиним чотирьохдверним легковим автомобілем з двигуном такої схеми і самим швидким чотиримісним автомобілем своєї епохи (Jaguar розвивав 225 км/ч).

Особый седан Jaguar XJ50 украсил юбилей модели

За свою довгу історію модель змінила п’ять поколінь, при цьому всередині них ще розрізнялися серії (зараз би це назвали оновленням).

Седан Jaguar XJ з індексом XJ40 (1986 рік) відзначився підвіскою з автоматичним вирівнюванням рівня. А модель XJ з заводським кодом X350 (четверте покоління, 2003 рік) отримала алюмінієвий кузов. Тоді це вже не було революцією (серед масових легковиків первістком був седан Audi A8 1994 року), але все одно ще залишалося екзотикою. Нинішня генерація XJ з’явилася в 2009 році і продовжує розвиватися. Торік, наприклад, гамма була розширена за рахунок 575-сильної версії, додалися нові електронні системи. Але в майбутньому XJ чекають куди більш серйозні зміни. Наступник цієї моделі повинен стати електричним ліфтбек.