Наступником купе Aston Martin Vanquish стане DBS Superleggera

Преемником купе Aston Martin Vanquish станет DBS Superleggera

Слово Superleggera не є банальним зазначенням на низьку масу моделі. Воно невипадково написано фірмовим шрифтом знаменитого міланського кузовного ательє.

Флагманське купе Aston Martin Vanquish зі зміною покоління змінить і назва. Наступний гран-туризмо”, який британці пообіцяли представити у другому кварталі нинішнього року, отримає ім’я DBS Superleggera. Обидві складові частини — історичні. Поєднання DBS вже застосовувалося для Астонов в 1967-1972 і 2007-2012 роках, так що це друге повернення індексу в дію. А інша частина імені — вказівка на компанію Carrozzeria Touring Superleggera, яка вже допомагала Астону в минулому при створенні моделей DB4, 5 і 6 Mark 1. Тут і натякається на легку конструкцію, і віддається данина давньому партнерства.

Преемником купе Aston Martin Vanquish станет DBS Superleggera

Модель Aston Martin DBS 1967 року оснащувалася рядною «шісткою» 4.0 потужністю 284 к. с., а з 1969-го в асортимент додався агрегат V8 5.3 (324 к. с.). Така версія називалася DBS V8. У 1972 році варіант із шістьма циліндрами був знятий з програми, а модель Aston Martin DBS V8 була перейменована в просто Aston Martin V8 і перелицована (замість чотирьох фар залишилося дві). Вона випускалася до 1989 року.

Шасі новий DBS є близьким родичем «середнього» купе DB11, а також молодшої дводверки Vantage і завершує цикл оновлення дводверних Астонов в рамках плану, званого Second Century. Шеф-дизайнер Астона Марек Райхман назвав новинку «остаточним» або «найрозвиненішим» Астоном Мартіном Super GT, в якому команда переглянула межі продуктивності та дизайну так, щоб купе було гідно спадщини та свого імені.

Преемником купе Aston Martin Vanquish станет DBS Superleggera

Перший раз букви DBS повернулися в 2007-му, коли був представлений Aston Martin DBS V12. Він прийшов на зміну суперкару Vanquish 2001-2007 рр. Купе DBS V12 оснащувалося мотором об’ємом 5,9 л і потужністю 517 к. с. В 2012 році ця модель була замінена на Vanquish другого покоління. Така черезсмужжя.

За неофіційними даними, атмосферний мотор V12 6.0 (603 л. с., 630 Н•м) від купе Vanquish в спадкоємця поступиться місце двигуну V12 5.2 biturbo від DB11, тільки в форсованої версії (ми очікуємо тут близько 650 л. с.). Доречно ще нагадати, що довга низка Астонов з буквами DB (з DB1 за DB11, включаючи DBS) отримала ці ініціали по імені підприємця сера Девіда Брауна, який володів Астоном з 1947-го по 1972 рік (він же був справжнім локомотивом розвитку бренду). Саме з Брауном пов’язана знаменита епоха п’ятдесятих-шістдесятих і ранні купе DB, міцно асоціюються нині у публіки з бондіані. У цьому плані, як маркетинговий хід, повернення індексу DBS повинен добре спрацювати.