Модель Renault Clio навчиться їздити самостійно

Модель Renault Clio научится ездить самостоятельно

За чутками, хетчбек Renault Clio п’ятої генерації дебютує на домашньому автосалоні в Парижі. Виключно передньопривідний автомобіль запропонують з декількома двигунами і двома типами коробок передач і роботизованою механічною з двома зчепленнями.

Моделі Volkswagen Polo і Ford Fiesta змінили покоління, але наздогнати літній Renault Clio вони поки не можуть. У 2017 році французька модель розійшлася накладом 321 472 автомобіля проти 271 369 у Polo і 255 602 у Фієсти. Крім того, з п’ятірки найпопулярніших машин європейського класу B+ тільки продажу Clio збільшилися на тлі загального падіння. У цьому році повинен дебютувати Clio нового покоління, який вперше попався на дорожніх випробуваннях. І, за інсайдерською інформацією, компактний Renault зміниться дуже серйозно, починаючи дизайном і закінчуючи оснащенням. Старт продажів очікується в 2019 році.

Модель Renault Clio научится ездить самостоятельно

Подейкують, при створенні «п’ятого» в Renault Clio використовуються напрацювання по зниженню маси, якими хизується концепт Eolab. Це і оптимізована мультиметаллическая конструкція кузова, і полегшена гальмівна система.

Швидше за все, деякими деталями (оптикою, гратами радіатора) зовнішність автомобіля буде нагадувати концепт Symbioz. Новинка додасть в габаритах, стане просторіше, але під кузовом сховається модернізована платформа CMF-B від попередника. Зате її адаптують під нові агрегати. До знайомої «турботройке» 0.9 TCe додасться наддувний «четвірка» 1.3 TCe з безпосереднім уприскуванням палива, фазообертачами на обох валах і плазмовим напиленням на стінках циліндрів. Поява турбодизелів поки під питанням, хоча в гамі нинішньої моделі є мотор 1.5 dCi.

Модель Renault Clio научится ездить самостоятельно

Clio нинішнього покоління вийшов на європейський ринок в кінці 2012 року, а з 2013-го по 2017-й французи реалізували 1 519 028 машин. І продажі з кожним роком лише зростає.

До 2022 року відділення Renault планує дванадцять гібридних моделей і вісім електрокарів. Є в цьому плані місце і для прийдешнього Clio: у моделі з’явиться бензоэлектрическая силова установка з чотирициліндровим двигуном і стартер-генератором, що працює від 48-вольтової мережі. А ще через чотири роки в сімействі Renault має бути 15 машин, оснащених електронними помічниками для автономного водіння. Будуть задатки автопілота і у нової Clio, яка, як мінімум, зможе самостійно їздити по шосе. Не дарма ж французи інвестували в подібні розробки 18 мільярдів євро.