Купе Bugatti Chiron похвалилось незвичайним комплексом телеметрії

Купе Bugatti Chiron похвалилось необычным комплексом телеметрии

Нова телеметрична система є основою для розвиненого консьєрж-сервісу.

Фрагментарні дані бортової телеметрії доступні на деяких сучасних легковиках віддалено (через додаток), окремі параметри з датчиків можуть бути передані у фірмовий сервіс. Але суперкар Bugatti Chiron залишив в цьому плані всіх далеко позаду: його телеметрична система збирає 10 000 різних сигналів з 30 блоків управління і, що вже зовсім незвично, відразу транслює їх в штаб-квартиру фірми в Мольсем. На цьому тлі тьмяніють навіть 500 даних у новітнього Римаца.

Купе Bugatti Chiron похвалилось необычным комплексом телеметрии

Контроль тиску в шинах з піктограмою на екрані? Старо. Власник Широна може отримати дзвінок від інженера, що знаходиться на іншому континенті, з ввічливим нагадуванням, що праве переднє колесо потрібно трохи підкачати.

Важливо, що трансляція відбувається в режимі реального часу, 24 години на добу, безперервно весь час життя автомобіля незалежно від того, чи рухається він або стоїть, за умови, що покупець дав згоду на таку передачу. І зв’язок цей двобічний. Інженери компанії можуть прямо з штаб-квартири щось поміняти в налаштуваннях автомобіля або (до деякої міри) оновити на ньому.

Купе Bugatti Chiron похвалилось необычным комплексом телеметрии

А це блок телеметрії розміром всього 140×50×100 мм. Він підключений до восьми різних мереж передачі сигналів усередині машини і прослуховує всі контролери та блоки управління, поки ті «розмовляють» між собою. Параметри роботи двигуна, шасі, трансмісії передаються на фірму в зашифрованому вигляді.

Компанія каже, що телеметричний комплекс Широна є еволюцією того, що був впроваджений на попередника по імені Veyron. Цілодобова передача всіх даних на фірму, незалежно від того, стоїть машина в гаражі або використовується, є основним нововведенням. Раніше щось подібне можна було побачити тільки на болідах Формули-1 або автомобілях DTM. Це одна з багатьох незвичайних сторін моделі, що виправдовують цінник (а ще подивіться, як виробляють Широны).

Купе Bugatti Chiron похвалилось необычным комплексом телеметрии

У фірми є три фахівці, званих «літаючими докторами» (Flying Doctors) і готових в будь-який момент вилетіти першим же літаком у будь-яку точку світу на допомогу клієнту. На місцях їм нададуть підтримку техніки 34 дилерів і сервісних центрів-партнерів.

Система дозволяє налаштовувати запис параметрів, з акцентом на якийсь певний набір даних або період часу. Існує автоматичний аналіз ключових показників. Якщо щось виходить за рамки дозволеного — «літаючий доктор» отримує повідомлення на свій мобільний і може зв’язатися з власником, прийняти рішення про необхідність відвідування сервісу. Крок вперед зробила і охоронна система. Наприклад, Chiron автоматично посилає повідомлення в штаб-квартиру фірми, якщо його транспортують на вантажівці. Компанія може зв’язатися з власником, уточнюючи, що відбувається. Все, що потрібно для роботи системи: щоб автомобіль залишався в зоні дії стільникового зв’язку.

Купе Bugatti Chiron похвалилось необычным комплексом телеметрии

Проект виконаний у кооперації з німецькою фірмою Ingenieurgesellschaft Auto und Verkehr (IAV). Вона, до речі, наполовину належить Фольксвагену, але є партнером багатьох автовиробників в сферах підключених автомобілів, автоматизованого водіння, електроприводу, батарей і систем безпеки.

Цікаво також, що даний комплекс допоміг у створенні самого Широна як такого. Коли його тестові зразки проходили дорожні випробування в ПАР і США, конструктори та інженери у відділенні Bugatti у Вольфсбурзі відразу отримували на свої комп’ютери всі необхідні параметри з численних сенсорів і могли вносити корективи в проект, не чекаючи довгого збору та аналізу інформації «на місцях».