Концепт Dongfeng eπ змалював майбутнє «розумних» Дунфэнов

Концепт Dongfeng eπ обрисовал будущее «умных» Дунфэнов

Малюнок концепту не припускав ніяких дзеркал, але реально побудованому автомобілі все ж стирчать вузькі крильця камер.

Компанія Dongfeng представила в Пекіні концепт з дивним ім’ям eπ. Буква «e» означає електричний привід, а ось π — це число пі з його нескінченною кількістю знаків після коми, які символізують нескінченні можливості майбутнього». Застосування того ж математичного символу для своїх кросоверів фірмою Yudo Auto авторів шоу-кара не бентежить.

Концепт Dongfeng eπ обрисовал будущее «умных» Дунфэнов

Крім діодних «дужок» ходових вогнів, двухдверку прикрашає ціла армія крихітних вогників, що створюють візерунки на бампері, порогах і елементах інтер’єру. Все це, звичайно, самим різноманітним способом переливається, будучи одним з каналів спілкування концепту з людиною.

Концепт Dongfeng eπ обрисовал будущее «умных» Дунфэнов

В інтер’єрі за останньою модою виділяється дисплей, що займає всю ширину салону. Кермо ховається в передню панель і висувається в ручному режимі управління.

Китайці не дуже поширюються про силовій установці шоу-кара. Сказано лише, що автомобіль повнопривідний (по всій видимості, спереду і ззаду стоять електромотори) і може існувати як в чисто електричному варіанті, так і гібридному. У першому випадку заявлений запас ходу дорівнює 500 км, причому швидкісна зарядка займе всього 15 хвилин. У другому варіанті можна проїхати 1000 км

Концепт Dongfeng eπ обрисовал будущее «умных» Дунфэнов

У салоні всюди зустрічаються крихітні трикутники. Включивши автопілот, можна управляти мультимедійною системою з допомогою жестів.

Втім, основну увагу компанія приділила не машині, а офіційного запуску нової системи штучного інтелекту Dongfeng Fengshen WindLink 3.0, яка буде поступово поширюватися на моделях фірми. Тут застосована платформа Baidu DuerOS з просунутим розпізнаванням мови і особи. На її основі побудовано «екологічна система» з мінімалістським користувальницьким інтерфейсом і великими можливостями для зростання. Обліковий запис відкриває доступ до карт, музиці, даними про погоду, гіду для подорожей, магазинах і ще десяткам інтелектуальних сервісів, розроблених інтернет-гігантом Baidu.

Концепт Dongfeng eπ обрисовал будущее «умных» Дунфэнов

Піднімаються двері — ще одна вірна ознака того, що в такому вигляді машина до конвеєра не добереться. Зате, можливо, окремі її риси ми побачимо в інших Дунфэнах.

За заявою фірми Dongfeng, WindLink 3.0 — це швидкість роботи за межами можливостей смартфона, багатозадачність, хмарні сервіси без необхідності завантаження додатків, розуміння складного мови, самонавчання і оновлення «по повітрю». Систему будуть вводити в серію поетапно. Її рання версія з’явиться в Дунфэнах вже в нинішньому році, в 2019-му китайці запустять покращений варіант, а в 2020-му — «повну версію».

Концепт Dongfeng eπ обрисовал будущее «умных» Дунфэнов

Напис на кормі Aeolus не є назвою моделі. Це англійське ім’я суббренду Fengshen, натяк на те, під якою маркою подібне купе може з’явитися в серії. («Фэншэнь» — це «бог вітру» по-китайськи, а Aeolus — давньогрецький бог вітру Еол.)

З апаратної точки зору цей «вітер» підтримується чотирьохядерним процесором IMX 6Q Plus з ультрамощным графічним процесором, оперативною пам’яттю на чотири гігабайти і постійною на 32 Гб. А в якості інтерфейсу повинен виступати сенсорний екран з роздільною здатністю 1920×720 пікселів. Ось і при описі концепту eπ основне місце займають слова про машину — «інтелектуальному партнері людини». Двигуни, підвіска, гальма — обійдені мовчанням. Це, однак, не означає відсутність інтересу Дунфэна до гібридів і електрокарів. Без цієї теми зараз нікуди.