Компанії Tesla доведеться відкликати електрокари в Росії

Компании Tesla придётся отозвать электрокары в России

За даними «Автостата», в минулому році продажі електромобілів в Росії зросли на 28,4%, до 95 машин. З них 62 штуки — продукція Тесли: 48 кросоверів Model X і 14 хетч Model S. У липні 2017-го загальна кількість електрокарів у нас досягла 1100 машин. На Тесли припадає приблизно п’ята частина.

Наприкінці березня компанія Tesla оголосила найбільший відгук у своїй історії. Виявилося, що потребують ремонту 123 тисячі пятидверок Tesla Model S, тобто всі машини, зібрані до квітня 2016 року. Причиною стала надмірна корозія болтів в підсилювачі керма, яка виникає в дуже холодних умовах, особливо при інтенсивному використанні дорожніми службами протиожеледних реагентів. Фірма попросила власників «з усього світу» почекати прибуття запчастин в їх регіон. Мовляв, можна без проблем їздити далі, а заміна болтів займе всього годину.

Компании Tesla придётся отозвать электрокары в России

Хоча Tesla Model S очолила рейтинг задоволеності клієнтів від журналу Consumer Reports, скарги на погане якість збірки продовжують надходити. Агентство Reuters повідомляло, що близько 90% електрокарів збираються з виробничими дефектами, які доводиться виправляти або ще на заводі, або потім, по гарантії. Наприклад, сенсорний дисплей страждає від «примарних дотиків» і сам підвищує гучність.

Оскільки про відкликання Моделі S в Росії нічого не чути, федеральне агентство Росстандарт направило в каліфорнійську штаб-квартиру Тесли лист. У ньому зазначено, що всі автовиробники, у відповідності з законодавством РФ, зобов’язані розробити програму відзивних заходів, якщо їх продукція порушує технічний регламент. Однак уповноваженого представника компанії Tesla в нашій країні досі немає, і Росстандарт пропонує таке обличчя визначити, щоб спільно сповіщати власників електромобілів про загрозу їх здоров’ю і життю. Якщо це неможливо, Теслі все одно доведеться відкликати дефектні машини. Відповідь на запит поки що не отримано.

Компании Tesla придётся отозвать электрокары в России

На жаль, кількість загиблих за кермом Тесли зростає. Останній інцидент стався 23 березня в Каліфорнії: Model X під управлінням автопілота врізалася на шосе в бетонний відбійник і загорілася. Компанія стверджує, що водій отримав кілька візуальних і звукових попереджень, але не тримав руки на кермі. У нього було близько п’яти секунд і 150 метрів, однак реакції не було. Розслідування триває.

Досі фірмі Ілона Маска вдається виходити сухою з води, хоча зареєстровані як мінімум три фатальні аварії, так чи інакше пов’язані з автопілотом. Перший такий випадок був у травні 2016-го, а в цьому році в США вже зафіксовано два ДТП: січневе зіткнення з пожежною машиною і березневий пожежа на хайвеї, змусив засумніватися в результатах краш-тестів NHTSA… Але повернемося до запиту Росстандарту. Дійсно, Тесли у нас як і раніше продаються приватними особами за «сірими» схемами. Історія про відкриття офіційного представництва і фірмового салону якось затихла. Можливо, саме суворі регулятори дадуть необхідний імпульс для позитивного розвитку ситуації.