Група Volkswagen організувала безпілотну паркування в аеропорту

Группа Volkswagen организовала беспилотную парковку в аэропорту

На багатоповерхової парковки машини орієнтуються по графічним маркерів, нанесеним на стовпах і стельових балках.

Багато компаній ставили досліди за повністю автономної паркування автомобілів на великих багаторівневих паркінгах, від Volvo до Даймлера. У Фольксвагена теж були свої розробки в цій сфері. А тепер Volkswagen вже як концерн запустив в пробну експлуатацію безпілотну паркування в аеропорту Гамбурга. В експерименті беруть участь автомобілі зі знаком VW на решітці радіатора, так і Audi і Porsche.

Группа Volkswagen организовала беспилотную парковку в аэропорту

Група Volkswagen розраховує, що до початку наступного десятиліття дана технологія перейде від стадії тестування до звичайної експлуатації і стане поширюватися по світу. Гамбург ж обраний для досвіду, так як є партнером VW з більш великого проекту: створення «демонстраційного міста з мобільністю майбутнього».

Місце на стоянці можна забронювати заздалегідь з дому. Приїхавши в аеропорт, достатньо залишити машину біля в’їзду на паркінг. Далі вона сама знайде потрібне місце і займе його, а якщо це електрокар, то з’їздить і на зарядку (вона може бути бездротової або здійснюватися за допомогою робота-маніпулятора).

Группа Volkswagen организовала беспилотную парковку в аэропорту

Поки власник відсутній, в багажник машини доставлять інтернет-замовлення або одяг з хімчистки. Ще автомобіль може без участі людини побувати на автомийці і повернутися на своє місце.

Группа Volkswagen организовала беспилотную парковку в аэропорту

Після повернення з подорожі достатньо викликати легковик через додаток, і вона приїде до крапки посадки. Ця технологія, крім зручності, заощадить водіям десятки годин, які йдуть на пошук паркування і саму парковку за рік поїздок.

Німці мають намір вводити такий сервіс поетапно. Спочатку автономна техніка буде задіяна на виділених паркінгах, недоступних для звичайних машин, тобто повністю безлюдних. Це підвищить безпеку. У міру розвитку проекту автоматична парковка буде поширена на стоянки змішаного типу. Там автономні машини зможуть паркуватися разом із звичайними легковиками з водіями за кермом. Дані можливості будуть вбудовані в деякі моделі концерну починаючи з 2020 року, компанія пообіцяла.