Електрокар Nissan Leaf випробував нові тести Euro NCAP

Электрокар Nissan Leaf опробовал новые тесты Euro NCAP

При лобовому ударі Ліфа у всю ширину (на фото) була виявлена недостатня захист тазу водія і грудей заднього пасажира. Також на другому ряду сидінь зберігається ймовірність травм хлистів.

Хетчбек Nissan Leaf став першою моделлю, яку експерти Euro NCAP випробували в 2018-м. Відтепер тести проходять за спеціальними протоколами. Додатково оцінюються: розпізнавання велосипедистів при автоматичному гальмуванні, виявлення пішоходів у темряві і ефективність систем стеження за розміткою. Відрадно, що жорсткість правил не завадило електрокару повторити свій успіх 2011 року і заробити максимальні п’ять зірок.

Электрокар Nissan Leaf опробовал новые тесты Euro NCAP

Праворуч від фотографії машини показаний графік розподілу навантаження на манекен водія. Зліва — при фронтальному зіткненні зі зміщенням, в середині — бічний удар об стовп, праворуч — реконструкція наїзду ззаду. Умовні позначення: зелений колір — хороша захист, жовтий — адекватна, помаранчевий — незначна, коричневий — слабка, червоний — погана.

Модель Загальний рейтинг Захист дорослих пасажирів Захист дітей Захист пішоходів Системи безпеки
Nissan Leaf ★★★★★ 93% 86% 71% 71%

Автоторможение Ліфа добре зарекомендувало себе на різних швидкостях. Манекени, що зображували пішоходів і велосипедистів, не постраждали. Контроль полосная теж спрацював ефективно, проте він включається вручну, а не за замовчуванням на початку поїздки.

Фахівці Euro NCAP визнають, що виявлення велосипедистів принесе автовиробникам нові проблеми. Необхідні нові залізо і софт: ширококутні датчики, складні алгоритми для дуже швидкої ідентифікації потенційних загроз без помилкових спрацьовувань. Але робити це доведеться, і прикладом може служити міністерство транспорту Нідерландів, яке вже профінансувала великий проект по даній темі. «Незважаючи на зростаючий рівень складності, наша асоціація продовжить кидати виклики автовиробникам, щоб забезпечити максимальний рівень безпеки для всіх учасників дорожнього руху», — запевнив генсек Euro NCAP Мішель ван Ратінген.