Старі батареї Nissan проллють світло на зруйноване містечко

Старые батареи Nissan прольют свет на разрушенный городок

Висота ліхтаря — 4,2 м, ширина — 40 див. Літієво-іонні блоки заховані в плоскому підставі.

Компанія Nissan і афілійована 4R Energy Corporation оголосили про реалізацію проекту Reborn The Light («відроджений світло») в селищі Наміе. Партнери розробили вуличний ліхтар, який за рахунок сонячної батареї збирає вдень енергію і накопичує її в списаному литиевом акумуляторі від електрокара Nissan Leaf.

Старые батареи Nissan прольют свет на разрушенный городок

Проект незалежної від мережі альтернативного освітлення реалізується в рамках зусиль по відновленню містечка (за японською класифікацією — селища) Наміе після землетрусу і цунамі 11 березня 2011 року, і наступної аварії на АЕС Фукусіма-1, розташованої неподалік.

Основний плюс задуму укладений саме у вторинному використанні відслужив своє тягової батареї. Вона погіршила свої показники (наприклад, ємність) і вже не придатна для машин, але все одно працює і здатна ще кілька років послужити в ролі стаціонарного накопичувача. Тим самим вирішується гостра проблема утилізації акумуляторів, а сам автономний ліхтар буде обходитися дешевше, ніж якщо б батарею для нього виготовляли спеціально, тобто застосовували нову.

Старые батареи Nissan прольют свет на разрушенный городок

Прототип ліхтаря пройде тести 28 березня в самому селищі Наміе на заводі фірми 4R, а з квітня такі пристрої японці почнуть встановлювати на вулицях.

Сама ідея повторного використання знятих зі старих батарей електрокарів не нова. Та ж фірма Nissan разом з 4R Energy таким способом вже створили великий буферний накопичувач для сонячної електростанції близько Осаки. Ми розповідали про це проекті паралельно зі схожою ініціативою Тойоти. Вона теж перейнялася як розбиранням та утилізацією акумуляторів, так і їх повторним застосуванням.

Важливе послання фірми: проект в Наміе — лише проба. Подібні ліхтарі можуть приносити світло туди, де його ніколи не було: у віддалені куточки світу, позбавлені електромережі. І нехай зв’язка «сонячна батарея — акумулятор — світильник» проста і очевидна, треба ще зуміти зробити її масовою.

Старые батареи Nissan прольют свет на разрушенный городок

Зауважимо, що в ролі стаціонарних накопичувачів можна використовувати і сам електрокари, коли вони припарковані і приєднані до мережі.

Стаціонарні буферні батареї для локальних мереж будували GM і Renault, а французи в кооперації з британцями показали і аналогічний домашній накопичувач (зазвичай в подібних системах застосовуються нові батареї). Електромобілі здатні ділитися батареями не тільки після списання, але і, так би мовити, за життя. Адже в залежності від ситуації автомобіль можна не тільки заряджати, але і, навпаки, живити від нього котедж, тимчасово залишився без електрики (скажімо, при аварійному відключенні). А також застосовувати безліч електрокарів як єдину мережу, здатну згладжувати піки споживання у загальній електричної мережі того чи іншого міста. Такі досліди проводяться багатьма автовиробниками.