Продажі кросовера Jaguar I-Pace в Росії почнуться восени

Продажи кроссовера Jaguar I-Pace в России начнутся осенью

Довжина автомобіля дорівнює 4682 мм, ширина, висота і колісна база — 2011, 1565 і 2990 мм відповідно. Багажника два: спереду на 27 л і ззаду на 656 л (1453 зі складеним другим рядом).

П
перед публічної прем’єрою в Женеві компанія Jaguar розсекретила серійний електричний кросовер I-Pace. У вигляді концепту автомобіль був показаний ще в 2016-му, а тепер можна подивитися, що змінилося на шляху до конвеєру. Виявилося, небагато. Ключові технічні дані майже ті ж, а це означає по одному ідентичного електромотору на передній і задній осях з сумарною віддачею в 400 л. с. і 696 Н•м.

Продажи кроссовера Jaguar I-Pace в России начнутся осенью

Дизайн концепту відображав вигляд майбутньої серійної машини відсотків на дев’яносто. Трохи скориговані бампери, дзеркала і «наповнення» оптика (фари, до речі, матричні діодні), зарядний лючок змінив розташування, на дверних полотнах з’явилися перемички заради опускаються секцій.

Споряджена маса у новачка чимала — 2208 кг, але солідна тяга з низів дозволяє машині набирати першу сотню за 4,8 с і досягати максималки в 200 км/ч. Літієва тягова батарея та ж, що у концепту, місткістю 90 кВт•год. Це означає запас ходу на одній зарядці в 480 км за новим порівняно жорсткого циклу WLTP. Тут спасибі і великого акумулятора, і непоганий аеродинаміці (коефіцієнт опору повітрю 0,29). Є й активні заслінки в решітці радіатора, тільки відкриваються і закриваються вони в залежності не від температури ДВС, як на звичних нам машинах, а від стану тягової батареї.

Продажи кроссовера Jaguar I-Pace в России начнутся осенью

Ширяючу консоль, за словами шеф-дизайнера Яна Каллума, ми побачимо і на наступних Ягуарах. Під нею — відсік для дріб’язку на 10,5 л. Під задніми кріслами — шухлядки для ноутов. Панорамний дах з атермальним захисним шаром — опція.

Від порту змінного струму потужністю сім кіловат акумулятор можна наповнити на 80% за десять годин, а від 100-кіловатної точки зарядки постійним струмом — всього за 40 хвилин. При підключенні до мережі автоматика підігріває або охолоджує батарею, створюючи оптимальний режим для зарядки і максимізації подальшого пробігу (а також попереднього прогріву або охолодження салону).

Продажи кроссовера Jaguar I-Pace в России начнутся осенью

За запевненням розробників, по запасу простору в салоні електрокар I-Pace посперечається з великими кросоверами, хоча по довжині знаходиться десь між компами і среднеразмерными.

Випробувачі перевіряли машину при температурах до мінус сорока за Цельсієм. Цікавий момент: на холоді температурний баланс батареї підтримується серед іншого за рахунок тепла від інверторів і силової електроніки (це дає зайві 50 км ходу). Збільшити пробіг допомагає і рекуперація, причому тут є можливість регулювати рівень уповільнення, що досягається ще без дотику до педалі гальма. Тільки відпускаючи газ, можна отримувати гальмування аж до рівня 0,4 g.

Продажи кроссовера Jaguar I-Pace в России начнутся осенью

Електрокар побудований на власній алюмінієвій платформі, хоча підвіски подібні «еф-пейсовским» (спереду — двухричажка, ззаду — багаторичажка Integral link). З-за батареї в підлозі у машини дуже низький центр ваги, а ще тут ідеальне статичний розподіл ваги по осях — 50:50.

Не тільки потужність повинна надавати електрокару особливий характер на дорозі або снігу. Електроніка тут безперервно регулює розподіл тяги між осями. А ще керованості сприяє рекордна серед усіх Ягуарів жорсткість кузова на кручення – 36 кН•м/град. За замовчуванням в підвісках «ай-патли» стоять звичайні пружини і пасивні амортизатори, але за доплату компанія поставить пневмопідвіску з системою Adaptive Dynamics, яка безперервно підлаштовує рівень кузова незалежно від завантаження машини, також безперервно регулюється сила опору амортизаторів. На швидкості вище 105 км/год пневмопідвіска опускає паркетник на 10 мм заради кращої обтічності.

Продажи кроссовера Jaguar I-Pace в России начнутся осенью

За розмірами I-Pace потрапляє якраз між компактом E-Pace і среднеразмерником F-Pace, але це не точно відображає позиціонування моделі. Все-таки перший масовий електрокар марки коштує в асортименті Ягуарів осібно.

Кросовер I-Pace став першою моделлю Jaguar з штучним інтелектом на базі алгоритмів машинного навчання та новою мультимедійною системою Touch Pro Duo Flight Deck (з парою сенсорних екранів). Вона вміє коригувати налаштування автомобіля, аналізуючи звички водія, а також підкаже, кому потрібно зателефонувати, орієнтуючись на статистику минулих дзвінків і їх час, плюс нагадає про залишеному будинку мобільнику. Навігаційна система EV Navigation враховує топографічні особливості місцевості, деталі минулих поїздок і особливості стилю водіння. У машині також встановлені цифрова панель приладів на основі 12-дюймового екрану і лазерний проектор на лобовому склі. У Росії продажі «ай-патли» розпочнуться восени нинішнього року в трьох комплектаціях (S, SE і HSE) і з вітальною серії First Edition. Представництво фірми пообіцяв оголосити ціни влітку.