Пікап GMC Sierra здивував декількома інноваціями для галузі

Пикап GMC Sierra удивил несколькими инновациями для отрасли

Вперше розкішна модель Sierra Denali з’явилася 17 років тому і, за словами віце-президента GMC Дункана Олдреда, «запалила» сегмент преміальних пікапів. Нинішнє, четверте покоління Сиерры — це «новий орієнтир в плані можливостей і витонченості».

В
січні американці виставили на суд глядачів нове покоління популярного пікапа Chevrolet Silverado. Не дивно, що незабаром за ним пішов клон GMC Sierra, технічно ідентичний, але виділяється більш ефектним оформленням і кращим оснащенням. Представлений в США автомобіль був показаний відразу в розкішній версії Denali. Він порадував шанувальників бренду свіжими елементами, частини яких ще немає не тільки у спорідненого Silverado, але і в сегменті, і навіть у галузі.

Новенька Sierra на 163 кг легше попередньої, за що потрібно дякувати нову раму з високоміцної сталі, а також капот, двері і задній борт з алюмінієвого сплаву. Новий бокс, як і у Silverado, в стандартному (короткому) варіанті вміщує 1784 л, що названо найкращим у класі показником. Ще в ньому з’явилася 110-вольта розетка.

Перше таке винахід: задній борт MultiPro Tailgate (стандартний для комплектацій Denali та SLT). Він оснащений вбудованою додатковою стулкою і пропонує шість унікальних функцій і положень, у тому числі полегшений доступ до вантажів, що лежить зверху, режим сходи для спрощеного входу і виходу з платформи. Він може працювати як сидіння або робочий простір. При цьому задній борт витримує навантаження до 170 кг

У MultiPro Tailgate є не тільки внутрішня окрема секція, але в ній ще відкидний борт для обмеження переміщення вантажу. Американці запевняють, що мультифункціональний борт MultiPro пройшов стільки тестів на міцність і довговічність, скільки ніякої іншої задній борт для пікапа в історії концерну GM.

Друга родзинка Сиерры, теж вперше впроваджена в галузі, — це опціональний вуглепластиковий вантажний відсік CarbonPro. Такий буде доступний для замовлення трохи пізніше. Якщо стандартна вантажна платформа у моделі сталева (за винятком заднього борту), то в CarbonPro застосована складна суміш різних матеріалів, в тому числі внутрішні панелі з вуглеволокна.

Пикап GMC Sierra удивил несколькими инновациями для отрасли

Із сталі у відсіку CarbonPro зроблені зовнішні панелі на крилах і задня силова поперечка. Також тут є деталі з скло – і звичайного пластику. А головне — це вуглепластик всередині.

Дункан Олдред запевняє, що такий вантажний відсік — «самий складний і надійний за все 116 років пікапів GMC». І хоча на перший погляд композит виглядає дуже вразливою» у порівнянні з металом, він пропонує «кращу в класі стійкість до вм’ятин, подряпин і корозії». Що до стандартної металевої версії вантажної платформи, то вона зроблена на 50% міцніше, ніж у попередньої моделі.

Пикап GMC Sierra удивил несколькими инновациями для отрасли

Крім інших достоїнств, вуглепластикова вантажна платформа на 28 кг легше сталевого аналога.

Вперше в сегменті Sierre запропоновано цифрове салонне дзеркало, замінює звичайне відображення на картинку з камери, якщо в салоні багато пасажирів або у вантажному відсіку — вантажу. Причому задню камеру можна нахиляти, а зображення з високою роздільною здатністю — зумувати.

Пикап GMC Sierra удивил несколькими инновациями для отрасли

Інтер’єр повторює Silverado, але в Sierre вперше в класі з’явився кольоровий проектор на лобове скло. Картинка 3×7 дюймів відображає ключову інформацію, що виводяться параметри можна змінити. Інформаційно-розважальна система з восьмидюймовым екраном на Denali включає штатну навігацію.

Пикап GMC Sierra удивил несколькими инновациями для отрасли

Ексклюзивні риси обробки версії Denali: преміальна «грубозерниста» шкіра з контрастною прострочуванням і темне дерево з відкритими порами.

Крім того, на Sierre з’явилася нова система допомоги для буксирування причепа ProGrade Trailering System (стандарт в комплектаціях Denali та SLT). Вона включає в себе чек-лист дій перед поїздкою, «нагадування» про обслуговування причепа, тест світлових приладів, систему діагностики електричних ланцюгів, контроль тиску і температури в шинах причепа. Багато ці функції можна задіяти і дистанційно, через новий додаток Trailering App для Android і iOS.

Пикап GMC Sierra удивил несколькими инновациями для отрасли

Ще тут є набір функцій, що полегшують приєднання причепа, опціональні бічні «очі» і камера високого дозволу, що вмонтовується на сам причіп (відповідь на Ford F-Series Super Duty).

І це не все. Американці придумали систему, оповіщення про крадіжку причепа Trailer Theft Detection, яка надсилає власнику повідомлення через службу OnStar при несанкціонованому від’єднання причепа від автомобіля. Виявлення пішоходів, автоматичне гальмування, моніторинг сліпих зон — сучасні комплекси безпеки теж на борту Сиерры. Є тут і система об’ємного бачення.

Пикап GMC Sierra удивил несколькими инновациями для отрасли

Пікап Sierra Denali прикрашений повністю світлодіодним оптикою, починаючи з C-подібних ходових вогнів, фар, противотуманок і закінчуючи ліхтарями. Також цієї модифікації покладені 22-дюймові алюмінієві колісні диски Ultra Bright.

Мотори у Сиерры ті ж, що у нового Silverado: бензинові V8 5.3 та 6.2 з системою Dynamic Fuel Management (в залежності від навантаження ДВС може працювати на одному, двох і далі аж до усіх восьми циліндрів), плюс рядна дизельна «шістка» Duramax 3.0. Агрегати 6.2 і 3.0 поєднуються з десятиступенчатым «автоматом». На Denali покупці також побачать адаптивну підвіску Adaptive Ride Control, яка налаштовує настройки амортизаторів кожні дві мілісекунди. У продаж варіації GMC Sierra Denali та SLT надійдуть восени нинішнього року. Ближче до старту компанія обіцяє розкрити більше деталей.