Марка Ford запропонувала незвичайний спосіб пошуку паркування

Марка Ford предложила необычный способ поиска парковки

Згідно з опитуванням 2039 британців, проведеного Фордом 12-18 березня, пошук вільного місця на великих офіційних парковках щорічно забирає у водіїв більше одного дня. «Блакитний овал» вважає, що цей час краще витратити з більшою користю.

Допомогти автомобілістам знайти місце на стоянці швидко і без зайвого стресу в теорії може придумана фордовцами технологія Collaborative parking. Мова йде про збір даних з паркувальних сенсорів всіх машин, які опинилися на майданчику, і об’єднання їх з інформацією власних систем моніторингу стоянкового простору. Результатом повинна стати інтерактивна карта, де вільні слоти пофарбовані зеленим, а зайняті червоним. Окремо можна позначити безкоштовні або дешеві місця при їх наявності.

Марка Ford предложила необычный способ поиска парковки

Ford є одним з учасників консорціуму UK Autodrive, фінансований урядом Великобританії. На програму виділено 20 млн фунтів, і «коллаборативная парковка» — її частина.

Звичайно, проект спірне. Копатися в електронних мізках чужих автомобілів, витягуючи потрібні дані, Ford не зможе при всьому бажанні. Виходить, для водіїв повинні бути вироблені якісь стимули і зобов’язання. До того ж в еру автопілота машини здатні знайти собі місце для паркування без участі власника. Технологію Automated Valet Parking показали Nissan, Daimler, BMW, Volkswagen та інші. Навряд чи гра в Collaborative parking варта свічок.