Майбутній кросовер Aston Martin отримає ім’я Varekai

Грядущий кроссовер Aston Martin получит имя Varekai

Виробництвом займеться новий завод компанії, який переобладнують колишні ангари військової авіабази Міноборони Уельсу. З конвеєра підприємства в Сент-Атане перші передсерійні зразки зійдуть вже в кінці 2018-го.

Випускай кросовер, якщо хочеш вижити. Просту істину повною мірою довела компанія Porsche, яка запустила в 2002 році комерційно успішний Cayenne. Зараз навіть у Maserati і Lamborghini є автомобіль подібного штибу, а зовсім скоро в один ряд з ними постане Ferrari. Позашляховик з’явиться під брендом Aston Martin, хоча і без нього англійська фірма в минулому році отримала прибуток 87 млн фунтів стерлінгів. Продажу на 58% підстьобнув DB11, якому на допомогу прийшов більш доступний Vantage нового покоління. Остаточно зміцніти допоможе серійний кросовер на базі концепту DBX. За чутками, новинку наречуть Varekai («де б то не було» в перекладі з циганського мови).

Грядущий кроссовер Aston Martin получит имя Varekai

Судячи за словами керівника Астон Мартіна, у кросовера дизельних двигунів не буде зовсім, а електричний силовий агрегат допоможе розробити компанія Williams Advanced Engineering, з якою англійці співпрацювали при створенні електрокара Aston Martin RapidE.

В інтерв’ю виданню Autocar глава Астона Енді Палмер зізнався, що робота над майбутнім паркетником закипіла вже на четвертий день його перебування на цій посаді. У найкоротші терміни була розроблена концепція і підготовлений повнорозмірний шоу-кар DBX з двома дверима і чотирма електромоторами. Однак конвеєрний варіант буде п’ятидверним, але з купеобразным силуетом. Під алюмінієвими і сталевими зовнішніми панелями сховається остов з «крилатого металу» і значно перероблена платформа від суперкара DB11. Перший кросовер в історії Астона Мартіна оснастять безальтернативними повним приводом і восьмиступінчастим «автоматом».

Грядущий кроссовер Aston Martin получит имя Varekai

Найважливіша роль у збільшенні продажів віддана кросоверу, але Aston Martin не забуває і про спортивних моделях. Наприклад, в цьому році дебютує Vanquish наступної генерації, а в 2020-му ― середньомоторний суперкар в пику моделей Ferrari 488 Pista і McLaren 720S.

У продаж Aston Martin Varekai надійде з двома бензиновими двигунами. Базовим буде V8 4.0 з двома турбокомпресорами і безпосереднім уприскуванням, який на трьохдверці Vantage видає 510 сил і 685 Н•м. Приблизно стільки ж буде і у Варекая. А топ-версія одержить дефорсований агрегат V12 5.2, який під капотом DB11 розвиває 608 сил і 700 ньютон-метрів. Але це тільки половина гами силових установок. Також Varekai обзаведеться гібридною модифікацією, але без можливості підзарядки від шнура. Плюс британці підготують повністю електричний варіант. Вихід кросовера на ринок очікується в 2019 році.