Концепт Volkswagen Atlas Cross Sport пообіцяв стати серійним

Концепт Volkswagen Atlas Cross Sport пообещал стать серийным

Довжина кросовера дорівнює 4846 мм (він на 191 мм коротше базового Атласу), ширина — 2029 (+50 до Атласу), висота — 1735 (-33 мм). Колісна база (2979 мм) збережена від исходника.

Компанія Volkswagen не так давно анонсувала п’ятимісну версію моделі Atlas (вона ж у нас відома як Teramont) і справді привезла на шоу в Нью-Йорку концепт Atlas Cross Sport. Як і передбачалося, машина не просто втратила третій ряд, але заразом і придбала фактично новий кузов з купеобразным профілем.

Концепт Volkswagen Atlas Cross Sport пообещал стать серийным

Машина виглядає більш исходника за рахунок укорочених звисів, заниженою лінією даху, розвиненого спойлера з чорними бічними лезами. Встановлені алюмінієві колісні диски на 22 дюйма з шинами 285/40. Лючок на правому задньому крилі — паливний бак, на лівому — зарядний порт.

Під капотом шоу-кара прихований той же мотор V6 3.6 FSI (280 л. с., 360 Н•м), який можна побачити і на звичайному Атласі. Однак тут він сполучений з шестиступінчастим «роботом» DSG, а не з восьмиступінчастим «автоматом» і призводить тільки передні колеса. У «робота» з’явився не фіксується, пов’язаний з коробкою по проводах, селектор на тунелі з окремою кнопкою для паркування. А ще ця «шістка» доповнено повнопривідною гібридною системою з зарядкою від мережі. Тягових електромотора тут два: один (55 к. с., 220 Н•м) встановлений спереду і допомагає ДВС, а другий (115 л. с., 270 Н•м) змонтований автономно на задній осі. Комбінована віддача всієї системи досягає 360 к. с. і 670 Н•м. На розгін з місця до 60 миль/год (97 км/ч) в паркетника йде 5,4 с. Максималка дорівнює 209 км/ч.

Концепт Volkswagen Atlas Cross Sport пообещал стать серийным

У салоні оселилася цифрова панель приладів (12,3 дюйма, 1440×540 пікселів) з графікою, змінюється залежно від режиму руху. Центральний дисплей на 10,1 дюйма оснащений датчиком наближення і контролем жестів. Є свій сенсорний екран у кліматичної установки, а на стелі розміщені сенсорні кнопки для керування внутрішнім освітленням і панорамним дахом.

П’ятидверка Atlas Cross Sport має тяговим літієвим акумулятором, захованим в центральний тунель замість карданного вала. Його ємність дорівнює 18 кВт•год, що вельми солідно за мірками гібридів. На одній електротязі автомобіль може пройти 42 км. Силову установку можна перемикати між режимами E-Mode (машину рухає тільки задній електромотор), Hybrid (автоматичне перерозподіл навантаження між усіма компонентами), GTE (спортивні налаштування), Off-road (постійно активний електричний повний привід, навіть при розрядженої батареї, коли передній електромотор переходить в режим генерації електрики для живлення заднього) і Battery Hold/Battery Charge (заощадження енергії в акумуляторі і підзарядка від ДВЗ).

Концепт Volkswagen Atlas Cross Sport пообещал стать серийным

Система 4Motion Active Control дозволяє вибирати з семи профілів руху: On-road (Comfort або Eco), Off-road (Rocks, Sludge & Sand або Gravel), Sport і Snow. Відповідно, силова установка і шасі пристосовуються до асфальту, каміння, бруду, піску чи снігу. Перемикання здійснюється обертається контролером на тунелі (позаду селектора КПП) з вбудованим екраном і діодним «світловий трубкою».

Концепт Volkswagen Atlas Cross Sport пообещал стать серийным

Світлодіодні денні ходові вогні переходять з фар на решітку радіатора, причому світяться і на ній теж (на відміну від простого Атласу). Також світлодіодні фари, як і ліхтарі.

Ще автори проекту передбачили спрощений варіант гібридної моделі, названий чомусь «помірним гібридом». Як не дивно, електромотори і бензиновий агрегат в цьому випадку ті ж самі, а от батарея набагато скромніше: всього на 2 кВт•год (мова вже не йде про зарядку). Сумарна віддача теж зменшена до 314 к. с. Розгін до сотні у такого виконання займає вже 6,5 з, але максималка збігається з версій PHEV. Найважливіше: серійний кросовер Atlas Cross Sport надійде на американський ринок вже в 2019 році. Випускати модель буде той же завод у Чаттануга, що виробляє і звичайний Atlas. Про перспективи імпорту в Росію наше представництво поки говорити не готовий.