Компанія Nissan освоїла 3D-друк на автозаводі в Пітері

Компания Nissan освоила 3D-печать на автозаводе в Питере

Поки принтер використовується для потреб цеху фінальної збірки, але інші цехи вже подали заявки на друк своїх пристосувань і деталей.

Завод фірми Nissan у Санкт-Петербурзі в минулому році отримав 3D-принтер, як пояснюється в релізі, «для виробництва прототипів пристосувань, шаблонів та оснастки, в якості альтернативи замовлення у сторонніх постачальників». Тепер компанія відзвітувала про підсумки роботи цієї технології за 2017 рік. За підрахунками фірми, новація дозволила заощадити близько одного мільйона рублів.

Компания Nissan освоила 3D-печать на автозаводе в Питере

Новим методом стали виготовляти пристосування, що допомагають точно позиціонувати ліхтарі і дверці багажника на кузові «ікс-трейла», а також інші предмети на зразок такого цілком функціонального гайкового ключа.

Ніссанівці відзначають, що впровадження 3D-друку в ряді випадків дозволяє замінити деталі на більш легкі, виконані з полімеру і до того ж порожнисті всередині. Ще один плюс технології — скорочення часу виготовлення принципово нової деталі з місяця до двох-трьох днів, а іноді і однієї години. Крім того, елементи оснащення, розроблені на одному підприємстві, практично відразу можуть бути роздруковані на будь-якому іншому. Додамо, що автомобільні компанії застосовують 3D-друк не тільки для швидкого «вирощування» прототипів і макетів сайтів, інструментів або деталей концептів, але часом і деталей для звичайних автомобілів. Серед новаторів тут варто згадати фірми Bugatti, Ford, Porsche, Honda, Smart, Toyota , MINI і, звичайно, Local Motors, яка однією з перших почала впровадження цієї технології в галузі. Голландський банк ING оптимістично вважає, що до 2060 року більше половини світової продукції буде друкуватися на місцях, і це скоротить торгівлю між країнами на чверть. Якщо такий прогноз і є перебільшенням, то у всякому випадку технологія надасть великий вплив на індустрію. (Зауважимо, що існує 3D-друк як полімерами, так і металами.)