Хетч Toyota Hybrid FFV поєднав електрика з етанолом

Хэтч Toyota Hybrid FFV совместил электричество с этанолом

Автори гібрида не вказали параметри його установки при роботі на спирті. А у вихідному вигляді під капотом заховані 122 сили, що складаються з віддачі «атмосферника» 1.8 і тягового електродвигуна.

Компанія Toyota представила в Сан-Паулу перший, як запевняють розробники, гібрид типу flexible-fuel, тобто перекладений на етанол. Прототип Hybrid FFV (flexible-fuel vehicle) заснований на Пріус і використовує всі переваги бензоэлектрической силової установки. Але тепер його можна заправляти і біоетанолом (паливо E100), виробленим з рослин. А в цьому випадку сумарні викиди СО2 мінімізуються. Адже під час зростання, наприклад, цукрового очерету, він поглинає вуглекислий газ з атмосфери, виправляючи баланс.

Хэтч Toyota Hybrid FFV совместил электричество с этанолом

На презентації автомобіля були присутні представники бразильських університетів і Союзу промисловості цукрової тростини (UNICA), зацікавлені в просуванні розробки в країні.

Проект Hybrid FFV був реалізований фахівцями відділення Toyota do Brasil в кооперації з інженерами головної компанії в Японії. Тепер цей прототип вийде на дорожні тести. Автори гібрида мають намір оцінити його надійність і довговічність при роботі на спирті. Запланована комерціалізація цієї розробки, хоча терміни появи серійного варіанту машини не озвучені.

Хэтч Toyota Hybrid FFV совместил электричество с этанолом

Гібрид на спирті — одна з складових стратегії Тойоти Environmental Challenge 2050, що передбачає до 2050 року зменшення викидів СО2 машинами на 90% порівняно з 2010-м Намічено і поступове зведення до нуля викидів вуглекислого газу на виробництвах (на фото — водневі навантажувачі на заводі Мотомачи, їх там вже 22).

Додамо, що Toyota все ж не перша, яка здійснила досвід такого роду: більше десяти років тому прототипи, рухомі на вибір водія бензином, біоетанолом та електрикою, будували, приміром, компанії Saab і GMC. А в 2016 році фірма Nissan надійшла ще більш радикально, виключивши з рівняння» ДВС і замінивши його твердооксидными паливними елементами, що харчуються все тим же біоетанолом.