Група Volkswagen збільшить число заводів по випуску електрокарів

Группа Volkswagen увеличит число заводов по выпуску электрокаров

Новітній концепт Volkswagen I. D. Vizzion продемонстрував один з найбільш великих акумуляторів, які нам траплялися коли-небудь на шоу-кари або серійних батарейних легковиках. Його ємність дорівнює 111 кВт•год.

Г
енеральний директор групи Volkswagen Маттіас Мюллер назвав її «супертанкером, змінює курс». На щорічній конференції концерну в Берліні він озвучив деякі деталі плану Roadmap E, передбачає масштабний наступ на электромобильном фронті. Зокрема, прискорена робота з адаптації підприємств до випуску електрокарів. Зараз такі машини виробляються на трьох заводах концерну, через два роки до них приєднається ще дев’ять, а до кінця 2022 року загальна кількість майданчиків, які випускають батарейні моделі, складе шістнадцять.

Группа Volkswagen увеличит число заводов по выпуску электрокаров

Великомасштабне виробництво електромобілів вимагатиме відповідних закупівель батарей (притому що йдуть роботи з випуску власних). За словами Мюллера, вже узгоджені партнерські відносини з виробниками тягових акумуляторів для ринків Європи і Китаю, укладені контракти на 20 мільярдів євро. Постачальник для Північної Америки буде визначено найближчим часом.

До 2025 року глава концерну пообіцяв продавати на різних ринках 80 електрифікованих машин. З 2019-го майже кожен місяць буде з’являтися якась нова електрична модель. Річний випуск електрокарів до 2025-го повинен становити три мільйона штук. Це велика частка від загальних продажів автомобілів концерном (нагадаємо, у 2017-му вони досягли рекордних 10,74 млн штук).

Группа Volkswagen увеличит число заводов по выпуску электрокаров

На салоні в Женеві компанія показала також засоби «микромобильности»: концептуальні електричні самокати, призначені для подолання декількох кварталів або умовної «останньої милі», від автостоянки до офісу, до прикладу.

Группа Volkswagen увеличит число заводов по выпуску электрокаров

Двоколісний Streetmate важить 65 кг, розвиває 45 км/год і долає 35 км на одній зарядці. А складаний триколісний Cityskater — 11,9 кг, 20 км/год і 15 км відповідно.

Електромобілі групи будуть випускатися на декількох платформах, від давно відомої MQB до відносно недавно з’явилася MEB і тільки ще розробляється преміальної PPE. Однак таке колосальне увагу до даної теми не означає «захід» класичних ДВС. Мюллер особливо підкреслив, що концерн продовжить їх розвиток, на що в наступні п’ять років направить 90 млрд євро. Також бос розповів про фінансові результати минулого року. Тут важливі не самі числа, а позитивна динаміка. Незважаючи на горезвісний дизельгейт, в минулому році концерн отримав рекордні за всю свою історію виручку і операційний прибуток.