Гіперкар Bugatti Chiron Sport завлечет клієнтів керованістю

Гиперкар Bugatti Chiron Sport завлечёт клиентов управляемостью

Спереду і збоку розпізнати Chiron Sport непросто. Тут виділяються хіба що нові колісні диски Course. Передня частина кузова пофарбована в Italian Red (замість нього можуть бути синій French Blue Racing, сріблястий Gris Rafale або сірий Gun Powder), задня — видимий вуглепластик.

М
онструозный Bugatti Chiron і в базовому вигляді має нетривіальним виглядом і непоганий начинкою, а також прекрасною розгінної і гальмівної динамікою . Проте завжди є що поліпшити і запропонувати покупцям щось «погарячіше». В Женеву фірма привезла купе Chiron Sport. Ключові зміни, крім декількох дизайнерських штрихів, пов’язані виключно з загостреною керованістю. Це аеродинаміка, налаштування рульового управління і підвіски, заходи по зниженню маси.

Гиперкар Bugatti Chiron Sport завлечёт клиентов управляемостью

Чотири круглих вихлопних патрубка замість багатокутних в обрамленні великого дифузора — основна деталь, візуально відрізняє версію Sport від базової моделі.

Автори гіперкара порахували, що потужність базового Широна цілком достатня для всіх завдань. А тому мотор залишився недоторканим. Нагадаємо, що в исходнике варто наддувний агрегат W16 8.0 з віддачею в 1500 л. с. і 1600 Н•м. Не помінялися і паспортні показники динаміки, хоча Chiron Sport зроблений на 18 кг легше вихідного Широна. Але мета була інша: більш точне та швидке проходження зв’язок поворотів. І вона досягнута: траса для тестів керованості Нардо на півдні Італії новеньким Спортом долається на п’ять секунд швидше вихідного Широна.

Гиперкар Bugatti Chiron Sport завлечёт клиентов управляемостью

Зниження маси досягнуто за рахунок більш легких коліс і заднього скла, а також нових деталей з вуглеволокна: важелів склоочисників (вперше в галузі), кришки інтеркулера і стабілізатора поперечної стійкості. Алюмінієві наконечники очищувачів отримані на 3D-принтері.

Адаптивна підвіска у Спорті реагує на нерівності в середньому на 10% жорсткіше, ніж в исходнике. Але ця програма, як і змінений софт для підсилювача керма, працює лише у режимі Handling, який відрізняється від «звичайного» режиму EB сильніше, ніж раніше. До того ж задній диференціал був модернізований і отримав функцію Dynamic Torque Vectoring для перерозподілу тяги в поворотах між правим і лівим колесом.

Гиперкар Bugatti Chiron Sport завлечёт клиентов управляемостью

Салон Спорту відрізняється від базового чорним анодованим покриттям кнопок запуску мотора і зміни режимів руху на рульовому колесі, а також логотипами Sport і Chiron Sport на порогах і центральної консолі. Крім того, спеціально для Спорту придумані свої пакети обробки і доступних поєднань кольорів, що не збігаються з простим Широном. (У цьому зразку обрані чорні шкіра, замша і вуглепластик з червоними акцентами.)

Невеликі зміни в зовнішності Широна доповнені великим числом 16 на радіаторній решітці — за кількістю циліндрів. Але взагалі, як і раніше, покупці машини зможуть замовити безліч варіантів індивідуалізації. Базова ціна моделі Bugatti Chiron Sport дорівнює 2,65 млн євро. Ціна для американського ринку становить $3,26 млн, включаючи доставку, митні збори та податки. Перші замовлені автомобілі надійдуть до покупців до кінця нинішнього року. Спробує нова версія Широна відкинути обмежувачі і побороти Агеру в максималці (447 км/год) — поки неясно, хоча в цілому таке завдання перед моделлю варто. Але ж розвиток її явно не завершено.