Фірма Volkswagen розповіла про микрогибриде Golf BlueMotion

Фирма Volkswagen рассказала о микрогибриде Golf BlueMotion

Півторалітровий агрегат, вміє зупинятися під час руху, поки доступний на Гольфі (як хетч, так і універсал), але компанія говорить, що в майбутньому він пошириться і на інші Фольксвагени.

Модель Volkswagen Golf 1.5 TSI ACT BlueMotion — приклад найпростішої гібридної системи, яку фольксвагеновцы іменують micro-hybrid. Вона використовує півторалітровий агрегат evo у версії на 130 сил (200 Н•м), який був анонсований ще в 2016-му при рестайлінг Гольфу, але в асортименті з’явився пізніше. Німці згадали про микрогибриде, оскільки тепер оголосили: автори мотора 1.5 TSI ACT створили «базову матрицю», що дозволяє на єдиній основі будувати силові установки різного типу — помірні і повноважні гібриди, бензоелектричних модифікації з зарядкою від мережі, а ще версії на метані.

Фирма Volkswagen рассказала о микрогибриде Golf BlueMotion

У мотора 1.5 TSI ACT BlueMotion відносно висока для надувних агрегатів ступінь стиснення (12,5:1), турбокомпресор із змінною геометрією, цикл Міллера, відключення двох циліндрів з чотирьох на малих навантаженнях (в діапазоні 1400-4000 об/хв і при швидкості до 130 км/год). Коробку передач можна вибрати: шестиступінчаста «механіка» або семиступінчастий «робот» DSG.

Особливість нового ДВС в разі суміщення його з «роботом» — це функція eco-coasting. На швидкості при відпусканні педалі газу не просто відключається подача палива, але і від’єднується двигун від трансмісії, а сам мотор повністю глушиться (подібні пристрої в концерні почали розвивати ще кілька років тому). У цьому випадку допоміжні системи продовжують справно працювати від невеликого літієвого акумулятора. Варто тільки натиснути на педаль, як «полторашка» швидко запускається в роботу. Звідси і термін «микрогибрид», не передбачає повноцінного руху на електротязі. При цьому використовується 12-вольтова мережу, а не 48-вольтова, як у більш потужних схожих системах.

Фирма Volkswagen рассказала о микрогибриде Golf BlueMotion

Хетчбек Golf 1.5 TSI ACT BlueMotion Comfortline з «роботом» коштує в Німеччині 26 075 євро, а хетч Comfortline з дизелем 1.6 TDI і «роботом» — 26 900. Універсал Golf Variant 1.5 TSI ACT BlueMotion Comfortline з «роботом» — 28 125, а універсал з дизелем 1.6 — 28 950.

Режим eco-coasting дозволяє рухатися за інерцією далі, ніж у випадку звичайної силової установки, виключаючи зайві втрати в ДВС. При подальшому звичайному русі або гальмуванні запаси енергії в батареї поповнюються. У реальних ситуаціях це зберігає 0,4 л/100 км, заявили автори розробки. Виходить автомобіль з економічністю, приблизно порівнянної з дизелем, але дешевше. Хетчбек Golf 1.5 TSI ACT BlueMotion з «роботом» витрачає в змішаному циклі 4,8 л/100 км у заміському — 4,1, а в міській — 6,1. Побратим без мікрогібридним добавки, але з тим же мотором і на «механіці» має близькими цифрами: середній — 4,8; заміський — 4,0; міський — 6,2. Для порівняння, хетчбек Golf з 115-сильним дизелем 1.6 і «роботом» вимагає 3,9 л/100 км у комбінованому циклі NEDC.